NorQuest College, tam zamanlı, yarı zamanlı, uzaktan eğitim ve bölgesel programlarda il genelinde yılda yaklaşık 11.552 öğrenciye hizmet veren Edmonton bölgesinin devlet üniversitesidir.  College, farklı eğitim geçmişine sahip öğrencilerin temel ve sürekli eğitim programları aracılığıyla çalışmalarını tamamlamalarına veya ilerletmelerine yardımcı olur. Lise sonrası diploma ve sertifika programlarımız sağlık, toplum çalışmaları ve iş dünyasında kariyer yolları sunar. İşletme, endüstri, hükümet ve topluluklarla işbirliği yaparak, orta öğretim sonrası eğitimimizin gerekli ve işgücüyle ilgili olmasını sağlıyoruz. NorQuest College ve öğrencileri, 2011-2012’de Edmonton bölgesinin ekonomisine 421,7 milyon dolar gelir kattı.

NorQuest College Hakkında Bilgiler

  • %60’ı yabancı öğrencilerdir
  • % 64’ü 25 yaş ve üstüdür
  • % 71 kadın Öğrenciler ve Personel kampüste 70’in üzerinde farklı dil konuşur

Singhmar Öğrenme Merkezi’nin inşaatı devam ediyor. LEED Silver 22,500 m², dört katlı bina. Daha fazla sınıf, laboratuvar, kreş, yeni bir kütüphane ve öğrenci alanı içerir

Sizde Kanada Kolejlerinde Eğitim Almak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Kolejleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayın