Kanada Edmonton, Alberta eyaletinin başkentidir. Eyaletin merkez bölgesinde yer almaktadır. Aynı zamanda Batı Kanada’nın en verimli ve zengin topraklarına sahiptir. Şehrin nüfusunun büyük çoğunluğu göçmenler tarafından oluşmaktadır. Yaklaşık 1 Milyon nüfusa sahiptir.

Kanada Edmonton’a Genel Bakış

Eyalet:  Alberta
Nüfus:  Şehir -> 0,9 milyon / Metropolitan alan -> 1,3 milyon (2016)
İklim: Nemli karasal iklim

Demonym:  Edmontonian

Saat dilimi:  Dağ Standart Saati MST (GMT -7 saat)

Alan telefon kodu :  başlangıç ile  780 ,  587, veya 825

Posta kodu:  ile başlayan  T5A T6Z için

Edmonton’un Konumu

Edmonton  , Alberta eyaletinin başkentidir ve Rocky Dağları’ndan sadece 220 km uzaklıkta, Kuzey Saskatchewan Nehri kıyısında yer almaktadır.

Kanada Edmonton Yaşam Maliyetleri

Edmonton sakinleri, Kanada’daki ikinci en yüksek ortalama aile geliri ile eşleştirilmiş uygun bir yaşam maliyetine sahip olma ayrıcalığına sahiptir. Gelir vergisi oranları Kanada’daki en düşük oranlardan biridir ve satış vergileri yalnızca% 5’tir (çoğu eyalette% 15’e kıyasla). Genel olarak Edmonton ve Alberta, Kanada’daki diğer illere kıyasla çok ucuz gaz fiyatlarına sahiptir. Edmonton’un toplu taşıma sisteminde aylık geçiş ücreti yaklaşık 100 $ ‘dır.

Kanada Edmonton’ı keşfedin

Edmonton hava durumu

Kanada Edmonton, aşırı mevsimsel sıcaklıklara sahip kuru ve nemli bir karasal iklime sahiptir. Soğuk kışlar ve ılık yazlar, Ocak ayında maksimum ortalama sıcaklık -10,4 ° C ve Temmuz ayında 17,7 ° C’dir. Bununla birlikte, sıcaklıklar her yıl yaklaşık 4 veya 5 gün 30 ° C’yi geçebilir ve -20 ° C’nin altına düşebilir. Sonbahar ve ilkbahar, değişken sıcaklıklarla genellikle kısadır.

Edmonton, Kanada’nın en güneşli şehirlerinden biridir ve yıllık güneşli saat sayısı bakımından Calgary’nin hemen gerisindedir.

Edmonton’da ulaşım

Edmonton Transit Sistemi (ETS), önemli bir otobüs filosunun yanı sıra Edmonton Hafif Raylı Transit’i (LRT) işletmektedir. LRT hattının sorunu doğudan batıya değil, sadece kuzeyden güneye doğru gitmesidir. Ancak, LRT hattını geliştirmek için mevcut inşaat projeleri var. ETS ücretleri için https://www.edmonton.ca/ets/fares-passes.aspx sitesine bakınız.
Pek çok bölge sakini için, düşük benzin fiyatları nedeniyle arabalar birincil ulaşım aracıdır.

Edmonton’un artıları ve eksileri

Negatifler:

  • Diğer benzer şehirlere kıyasla daha yüksek suç oranları.
  • Uzun, soğuk kışlar.
  • Diğer kır şehirlerine kıyasla pahalı konut.
  • Daha çok araba bulunan bir şehir.

Pozitifler:

  • Pek çok fırsata sahip güçlü ekonomi.
  • Calgary‘den daha ucuz konut fiyatları ve Toronto veya Vancouver‘dan çok daha ucuzdur.
  • Çok ucuz benzin fiyatları (Kanada’da en düşük).
  • Daha düşük vergiler.
  • Kanada’nın Festival Şehridir.