Medicine Hat College, Alberta’nın güneydoğusu ve güneybatı Saskatchewan’ın geniş bir bölgesine hizmet veren, devlet tarafından yönetilen, kapsamlı bir devlet üniversitesidir. 1965’ten beri açık olan kolej, 45 hektarlık modern, ilerici bir öğrenim kurumudur. MHC, her yıl 8.000’den fazla öğrenciye hizmet vermektedir. Öğrencilerin yarısından fazlası Medicine Hat bölgesindendir. Kurum, küçük sınıfları, yüksek kaliteli eğitimi ve mükemmel öğrenci desteğini vurgular. Medicine Hat College, öğrencileri için birçok seçenek sunar: Alberta üniversiteleri ile ortak dereceler, sertifikalar, diplomalar, uygulamalı derece programları, üniversiteye hazırlık, çıraklık işleri, kariyer geliştirme ve işe alım için devam eden çalışmalar. Kolej, Campus Alberta’nın gururlu bir üyesidir.

Kurum, Medicine Hat ve Brooks’ta bulunan iki kampüsten faaliyet göstermektedir. Medicine Hat College öğrencilere, endüstriye, topluma ve ötesine fayda sağlamak için uygulamalı araştırmaya yatırım yapar. Yeni ürün ve hizmetler araştırmak ve geliştirmek isteyen kuruluşlara tesisler, eğitim ve uzmanlık sağlar. Araştırma projeleri, alternatif enerji, simülasyon teknolojisinin sağlık eğitimindeki etkisini inceleme, 3-D baskı ve daha fazlasını içerir.

Sizde Kanada Kolejlerinde Eğitim Almak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Kolejleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayın