Lethbridge College 1957’de açıldı ve Kanada’nın ilk halka açık üniversitesidir. Çevre bilimlerinden adalet çalışmalarına, tarım, işletme, mühendislik ve daha pek çok alana kadar 50’den fazla kariyer-eğitim programına, lisans programlarına ve çıraklık kurslarına 4.000’den fazla öğrenci kayıtlıdır. Kolej, öğrettikleri alanlarda kanıtlanmış kariyer sahibi eğitmenler tarafından ulusal olarak tanınan ve ulusal olarak akredite edilmiş programlar sunmaktadır. Öğrencilerin hedefleri mezuniyet anında anında işe alınabilirlik sağlamak veya diploma veren bir kuruma kimlik bilgilerini aktarmak olsun, onlara başlangıç ​​için canlı, yüksek teknoloji ürünü bir yer sunuyoruz. İyi kurulmuş esnaf eğitimi ve çıraklık kursları (9 çıraklık ve 4 ön istihdam programı), otomotiv sistemleri uzmanları, elektrikçiler, kaynakçılar, marangozlar, ağır mekanik ve şefler. Kolej, uygulamalı eğitim, esnek öğrenme olanakları ve uygulamalı araştırma fırsatları sunar.

Öğrenciler bilindik sınıf temelli derslerden birini seçebilir, çevrimiçi dersleri seçebilir veya sınıf ve çevrimiçi öğrenimin bir karışımına karar verebilirler. Kurum ayrıca, First Nations, Métis, Inuit ve uluslararası öğrenciler için kapsayıcı bir ortam yaratmaya odaklanmıştır. Lethbridge College’da geleceğinize hoş geldiniz.

Neden Lethbridge College

  • 30.000’den fazla mezunumuz Kanada’nın her ilinde ve bölgesinde ve dünyanın çeşitli ülkelerinde yaşıyor ve çalışıyor.
  • Gençlerin kaliteli ortaokul eğitimine erişme ihtiyacını gören eğitimciler tarafından 1957 yılında kurulan Kanada’nın ilk kamu tarafından finanse edilen topluluk üniversitesiyiz.
  • Hubbard Yaban Hayatı Koleksiyonumuz, Kanada’nın en büyük, tam vücut tahnit memelileri koleksiyonlarından birini içerir – bunlar arasında, bozkır, puma, bizon, bobcat ve daha fazlası – bunların çoğu Alberta’ya özgüdür.
  • Ağır Ekipman Teknisyeni programımızdaki bir öğrenci, 2015 Skills Canada yarışmasında “en iyinin en iyisi” olarak tanımlanan altın ödülünü kazandı.
  • Kanada’daki ilk BZEE sertifikalı İngilizce programı olan Rüzgar Türbini Teknisyeni programındaki öğrenciler, kampüste gerçek bir kule üzerinde eğitiyorlar.

Programlarımız şunları içerir:

 • Ekosistem Yönetiminde Uygulamalı Bilimler Lisans
 • Pratik Hemşirelik Diploması
 • Rüzgar Türbini Teknisyeni Sertifikası
 • Moda Tasarımı ve Sürdürülebilir Üretim Diploması
 • Adalet Araştırmalarında Uygulamalı Sanatlar Lisans

Sizde Kanada Kolejlerinde Eğitim Almak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Kolejleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!