Keyano College, Wood Buffalo Bölge Belediyesi’nde kapsamlı bir topluluk kurumudur. Kuzey-merkezi Alberta’dan Saskatchewan ve Kuzeybatı Toprakları sınırlarına kadar uzanan Wood Buffalo, Kanada’nın en büyük belediyelerinden biridir. 1965’te Alberta Mesleki Merkezi olarak kurulan kurum, adını 10 yıl sonra Keyano’ya (“paylaşım” için Cree sözcüğü) değiştirdi. Yıllar boyunca Keyano’nun programları ve hizmetleri, bölgedeki değişen talep ve ilgileri, genişleyen çokkültürlü yönelimini ve sürekli değişen teknolojileri yansıtarak toplumla birlikte büyüdü. Bu süre boyunca Keyano, kendisini hem endüstrinin hem eğitim hem de beceri edinme ihtiyaçlarını karşılayan bir topluluk kurucusu olarak proaktif bir şekilde konumlandırmıştır.

Keyano, Fort McMurray ve Fort Chipewyan’daki kampüsler ve Fort McKay, Gregoire Gölü, Conklin ve Janvier’deki Öğrenme Merkezlerimiz aracılığıyla 2014/15 yıllarında yaklaşık 3.100 farklı kredi öğrencisine hizmet vermiştir. Kolej sertifikalara, diplomalara, yeterlilik belgelerine (ticaret) ve lisans derecelerine yol açan programlar sunar. Koleji ayrıca enerji, inşaat, iş, sağlık ve güvenlik, sanat, bilim, eğitim, insan hizmetleri ve ulaşım gibi çeşitli sektörlerde mesleki bilgi ve becerilerin gelişimini destekler. Müşteri şirketlerine çok çeşitli kurumsal eğitim seçenekleri mevcuttur.

Keyano College Hakkında Bilgiler

  • 1965 yılında Fort McMurray’da Alberta Meslek Merkezi olarak açılan okul 1975 yılında “Keyano Koleji” oldu.
  • Keyano, kabaca tercüme edilen “paylaşma” anlamına gelen bir Cree sözcüğüdür. Kolej için orijinal slogan, “Sizin, Benimkimiz ve Bizimki” olmaktan uyarlandı.
  • İlk mezun sınıfı bir kaynak sınıfıydı. Aynı ay okulun resmi açılışında uygun olan Milli Eğitim Bakanı bir “ringa” ile “kurdele” zincirini kesti.
  • Alberta’daki partner kurumlarla işbirliği yapan Keyano, hemşirelik, ilköğretim ve işletme alanlarında işbirliği dereceleri sunarken, öğrencilerin derecelerini kazanırken Fort McMurray’da kalmasına izin veriyor.
  • Keyano düzenli olarak Pan Global’in Güç Mühendisliği Üstün Başarı Ödülü’nü aldı.

Keyano College Programları Şunları İçerir:

  • İşletme Fakültesi Mezunu
  • Eğitim Fakültesi
  • Ağır ekipman operatörü
  • Çevresel teknoloji
  • Akademik Yükseltme: Akademik Vakıflar / Kolej ve Kariyer Hazırlığı

 

Sizde Kanada Kolejlerinde Eğitim Almak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Kolejleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!