Özellikle turist olarak seyahat edecekseniz otelde konaklamayı tercih edebilirsiniz. Kanada’nın en popüler şehirlerinde konaklayabilir, dünyanın en yaşanabilir ülkesini keşfedebilirsiniz. Kanada otel fiyatları en merak edilen konulardan birisidir.

Kanada Otel Fiyatları

ottawa şehri
ottawa şehri

Ülke, 3 bölge ve 10 eyaletten oluşmaktadır. Toronto, Vancouver, Ottawa, Calgary ve Montreal seyahat için en çok tercih edilen şehirler arasındadır. Ücretler birçok faktöre göre değişiklik göstermektedir.  Otelin kaç yıldızlı olduğu, sunulan hizmetler ve birçok faktör daha Kanada otel fiyatlarını etkilemektedir.

Kanada’da konaklama muhtemelen günlük harcamalarınızın yaklaşık yarısını karşılamalıdır. Ülkede Holiday Inn, Sheraton, Hilton, Four Seasons, vb. Gibi çoğu uluslararası marka dahil olmak üzere çok çeşitli pansiyonlar, yurtlar, tatil amaçlı kiralık oda ve kahvaltılar ve oteller bulunmaktadır.

Maliyet tasarrufu sağlayan konaklama, Super 8 ve Days Inn (her ikisi de Wyndham Worldwide markasının bir parçası ) gibi pansiyonlar , üniversite yurtları (özellikle yaz aylarında mükemmel para tasarrufu sağlayan), kamp alanları, moteller ve ekonomik otelleri (2 yıldızlı) içerir. , Travelodge veya Comfort Inn . Bu makul konaklama seçenekleri bazen kahvaltıyı içerir ve gecelik 25 ila 100 $ arasında olmalıdır.

Büyük şehirlerin dışındaki moteller genellikle gecelik 100 doların altında odalar sunar.

Tatil kiralamaları, fiyatları büyük ölçüde değişse de, restoran yemeklerinde, otoparkta, wifi ve otelde ödeyeceğiniz diğer harcamalarda tasarruf etmek için mükemmel bir fırsat sunar.

Kanada’daki orta sınıf oteller ve oda ve kahvaltılar (3 veya 4 yıldızlı), büyük şehirler için 100 ila 250 $ aralığında ve kasabalarda veya küçük şehirlerde daha azında çalışacaktır. Otel fiyatına kahvaltı dahil olabilir.

Lüks konaklama, 200 $ ile 500 $ + arasında değişebilen tatil köyleri, üst düzey oteller, orman evleri ve oda ve kahvaltıları (4 veya 5 yıldızlı) içerir. Bu oteller kahvaltı içerebilir veya içermeyebilir. Birçok tesis fiyatı en az bir öğün içerecektir.

Otel faturanıza% 18 oranındaki vergilerin ekleneceğini unutmayın, bu nedenle 100 $ ‘lık bir otelde konaklama aslında 120 $’ a yakındır.