Refah seviyesi ve yaşam kalitesiyle Kanada, dünyanın en yaşanabilir ülkeleri arasında gösteriliyor. Dünyanın en iyi eğitim sistemlerinden birisine sahip olan Kanada’da çalışarak eğitim alma fırsatı, eğitim sonrasında göçmenlik fikri öğrencilere oldukça sıcak geliyor. Kanada Master eğitimi en sık tercih edilen eğitim programları arasında yer almaktadır. 

 Kanada Master Programları

Programların ilerleyişi iki ayrılmaktadır: Tezli veya Tezsiz master. Eğer akademik kariyerinize devam etmek istiyorsanız: Tezli yüksek lisans programlarına katılmak zorundasınız.

Tezli Master Programı:  Tezli Master programları , 2 yıl sürmektedir. Bu programlara katılabilmek için : Yeterli dil bilgisi , diploma puanınızın yeterli olması gibi şartlar aranmaktadır.

Tezsiz Master Programı: Tezsiz programlar 1 yıl sürmektedir. İstediğiniz bölümde , istediğiniz kolejde eğitim alabilirsiniz. En önemli noktaysa : Gerekli dil bilgisine sahip olmanızdır. Kanada Master programları için yeterli dil bilginiz yoksa , önce dil eğitimi alabilirsiniz.

Kanada Master Ücretleri Ne Kadardır ?

Eğitim ücretlerini belirleyen faktörler vardır. Eğitim almak istediğiniz bölüm, eğitim kurumu ve şehir burada belirleyici faktörler arasında yer almaktadır. 

Tezsiz Master Programları Ücretleri

Fiyatlar ortalama 14.000 Kanada Dolarıyla , 22.000 Kanada Doları arasındadır. Sosyal bilimler bölümleri daha uygunken , Mühendislik , Grafik Tasarım , 3 D tasarlama  gibi programların fiyatları biraz daha yüksektir. Kanada master ücretleri , gördüğünüz gibi çok daha ekonomiktir.

Tezli Master Programları Ücretleri

Fiyatları ortalama olarak : 28.000 Kanada Dolarıyla , 44.000 Kanada Doları arasındadır. Eğitim alırken , çalışma izniniz olacağı için geçiminizi kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Peki, Kanada Master Programlarına Katılım Şartları Nelerdir ? 

  Dil bilginiz el verdiği sürece, diploma puanınız çok,çok düşük olmaması koşuluyla tezsiz master programlarına katılma şansınız vardır. Ancak tezli master programlarında şartlar değişmektedir.

Tezli Yüksek Lisans Katılım Şartları

  • Okulların , sizden istedikleri ilk şart yeterli İngilizce ve Fransızca dil bilgisidir.
  •  Kayıt tarihlerinde başvuru işlemleri gerçekleştirmelidir. Sizden istenilen evraklar tamamlanmalı , gerektiği tarihte okullara teslim edilmelidir. Merkezimiz üzerinden alacağınız danışmanlık hizmeti sayesinde bu işlemleri sizler adına gerçekleştiriyoruz.
  • Öğrencinin lisans mezunu yada son sınıf öğrencisi olması ve en düşük 3.00 ortalamasına sahip olması. Bununla ilgili olarak merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

Kanada Master Programlarına Alanında Uzman Danışmanlarımızla Şimdi BAŞVURUN! Aşağıdaki Formu Doldurarak Danışmanlarımızın Sizinle İletişime Geçmesini Sağlayabilirsiniz.