Amerika Birleşik Devletlerine ülkesine göçmenleri kabul ederken kullandığı yönteme: Green Card ismi verilmektedir. Kura yoluyla ilerlemektedir. Tamamen şansa bağlıdır. Peki, Kanada Green Card başvuruları başladı mı ? Ya da Kanada Green Card uygulaması var mı ?

Özellikle son dönemlerde ülkemizde “Kanada Green Card sahibi olun !” gibi birçok başlık görür olduk. Ancak bu durum isim benzerliğinin ötesinde değildir.

Kanada devleti, göçmen alımlarında şartlar sunmaktadır. Herhangi bir çekiliş, kura’ya göre alım gerçekleştirmez ! Aynı zamanda tek bir göçmenlik türü değil, birçok göçmenlik türü vardır.

Yani, Kanada Green Card Başvurusu Yapamıyor Muyuz ?

Kanada devleti her yıl yeni göçmenleri ülkesine kabul etmeye devam etmektedir. Ancak bunu green card gibi yöntemle gerçekleştirmiyor. Kişiler, niteliklerine ve aranılan şartları göre değerlendirilmektedir. Bu yüzden Kanada Green Card başvuruları gibi bir durum söz konusu değildir.

Kanada göçmenlik başvurularında şahıs bir teste tabi tutuluyor, aranan şartlardaki durumu gözlemleniyor. Yani şans eseri değil, aranan niteliklere göre Kanada göçmenlik işlemleri gerçekleştiriliyor.

En Kolay Kanada Göçmenlik Yolu Nedir ?

Kanada devleti, kişilere birçok farklı seçenek sunmaktadır. Ancak bunlarında arasında biri vardır ki: Hem diğerlerine oranla daha basit, hemde Kanada’da yaşam tecrübesi için vazgeçilmez.

Kanada’da kolej, üniversite, yüksek lisans, doktora gibi akademik eğitim programlarına katıldığınız takdirde; Eğitim aldığınız süre boyunca yarım zamanlı, eğitim sonrasında tam zamanlı çalışma izni vermektedir. Bu süre zarfı içerisinde Kanada göçmenlik başvurunuzu kolaylıkla gerçekleştirebilir, yeni yaşamınıza devam edebilirsiniz.

Kanada’da çalışarak eğitim alıp, Kanada vatandaşı olmak ile ilgili yazımız için buraya tıklayınız!

Detaylı bilgi almak için ofisimizle iletişime geçebilirsiniz. 

Kanada’yı Bir Bilene Sorun !

Eğitim, Vize ve Göçmenlik Hakkında Kanada Kültür Merkezinin Alanında Uzman Danışmanlarından  Bilgi Almak İçin Aşağıdaki Bilgi Formunu Doldurun: Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin!