Kanada Öğrenci Vizesi

Çoğu zaman, Kanada Community College ile üniversitelerle aynı olacak şekilde karıştırırız . Ancak bir üniversitede çok fazla dereceleri olmadığı için aslında değiller. Ancak, Kanada’daki bazı üst düzey kolejlerin hem kolejler hem de üniversiteler için mevcut olan ortak programları araştırarak üniversitelere derece vermesine izin veren belirli bölgesel düzenlemeler vardır.

Bununla birlikte, hangi Kanada Community College’da eğitim alacağınıza zaten odaklandıysanız, bir sonraki eylem noktası, nasıl devam edeceğinize dair planlar yapmaya başlamak olacaktır. Bir üniversite seçimi yapmak ne kadar zor olursa olsun, yakında bir karar vermeniz gerekecek, böylece ona doğru ilerlemek için planlar yapmaya başlayabilirsiniz. Size yol gösterecek bir rehbere ihtiyacınız var ve Kanada Kültür Merkezi bunun için burada. Uzman eğitim danışmanlarımızla bire bir görüşmek için şimdi iletişime geçin.

 

 

 “Kanada’da nerede konaklayabiliriz” sorusunu İsmail İNCE yanıtlıyor.

Kanada Community College Nedir ?

Özellikle kısa süreli eğitim programlarını tercih edecek olan öğrenciler için ideal olan programlardır. Ağırlıklı olarak mesleki eğitim imkanı sunmaktadır.

Eğitim programlarının uzunluğu ortalama olarak 1-2 yıl aralığında değişiklik göstermektedir. Ancak seçeceğiniz alana göre çok daha kısa süreli eğitim programları mevcuttur.

Kanada kolejleri neden tercih ediliyor ?

Kanada Community College Fiyatları Ne Kadar ?

Öncelikle ücretlerin eğitim alacağınız bölüme göre değişiklik gösterebileceğini belirtmekte fayda var. Kanada Community College programlarının net ücretlerini etkileyen birçok faktör vardır. Eğitim alacağını bölge, eyalet, şehir ve birçok faktöre göre değişiklik gösterdiği gözlemlenmektedir.

Kanada Community College fiyatları ne kadar ?” sorusunun yanıtı ortalama ücret 14.000 CAD ile 16.000 CAD arasında değişiklik göstermektedir.

Kanada’nın En İyi 20 Community College’ı