Kanada 2015 yılı içerisinde 285.000 göçmen alımı yapmaktadır. Göçmen olmak istiyorsanız meslek sahibi olmak zorundasınız. Kanada da finans ve mühendislere oldukça fazla ihtiyaç duyulmaktadır.

Eğer göçmen almak istiyorsanız iyi seviyede İngilizce veya Fransızca bilmek zorundasınız. Bunun sebebi orada yaşarken zorluk çekmemenizdir.

Quebec Nitelikli Göçmenlik Programı: İyi seviyede İngilizce veya Fransızca bilinmesi zorunludur. Belli iş deneyimi aranır.

Quebec Girişimci Program: Quebec eyaletinde iş kurmak isteyen iş adamlarına ve girişimcilere yöneliktir. 300 bin Kanada doları mal varlığı veya nakdi bulunan ve Quebec eyaletinde en az 100 bin Kanada doları tutarında sermaye ile iş kurmak isteyen kişiler başvuru yapabiliyor. İngilizce veya Fransızca bilgisi ve 2 yıllık girişimcilik deneyimi aranıyor.

Quebec Yatırımcı Programı:   Yeni iş kurmak istemeyip, yatırım yapmak isteyen adaylar içinidr 1.300.000 CAD’a sahip adaylar başvuru yapabilir.
Bölgesel Göçmenlik Programları:    Kriterler eyaletlere göre farklılık göstermektedir. Bununla ilgili merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

Kanada Self Employed Göçmenlik Programı: Sanat, kültür ve spor alanlarında serbet olarak çalışan ve iyi düzeyde İngilizce bilgisine sahip kişiler bu programa başvurabiliyor. Ses sanatçıları, yapımcılar, yönetmenler, radyo, televizyon ve sinema alanında çalışanlar, spor eğitmenleri gibi çok farklı meslek gruplarında kişilere açık bir programdır.

Tarım Alanında Göçmenlik Programı: Çiftçilik tecrübesine sahip olan, orta üstü İngilizce bilen ve Kanada’da bir tarım arazisi alarak veya kiralayarak bunu işletmek isteyen kişiler bu programa başvurabiliyorlar.

Kanada Tecrübesi Göçmenlik Programı: Kanada da eğitim görmüş bireyler için düzenlenmiş programlardır.