Vanier College, Montreal’de bulunan ve devlet tarafından finanse edilen bir İngilizce CEGEP’idir. Montreal Şehri, Saint-Laurent İlçesinde yeşil bir vahada yer alan Vanier College, daha önce bir manastır işleten Soeurs de Sainte-Croix’den hükümet tarafından satın alınan mülk ve binalarda yer almaktadır (Couvent Notre-Dame-des- Anges) ve konumdaki özel bir kadın koleji (Collège Basile-Moreau). Bugün, Vanier College, 6.700’den fazla tam zamanlı Diploma öğrencisi ve Devam Eden Eğitim Bölümü (kredili ve kredisiz kurslar ve programlar) aracılığıyla devam eden 2.000 öğrenciden oluşan bir öğrenci nüfusunu ağırlamaktadır.

Vanier College, Kolej Çalışmaları Diploması’na (DCS) götüren tam zamanlı üniversite öncesi programlar ve teknik kariyer programları sunmaya devam ederken, Sürekli Eğitim Departmanı kredili DCS kursları ve Üniversite Çalışmaları Sertifikası (ACS) programları ve kredisiz kurslar ve programlardır.

Kolejin akademik yaşamı, çok sayıda öğrenci hizmetleri, kaynak merkezleri ve sosyal ve kültürel faaliyetlerle zenginleştirilir. Vanier her yıl öğrenci yaşamını ve öğrenmeyi heyecanlandıran etkinlikler, konuşmalar, konferanslar ve yarışmalar düzenlemektedir. Vanier College’ın ayırt edici özelliği, her kıtadan ve her kıtadan gelen öğrencilerden oluşan ve Kolej topluluğunda temsil edilen farklı öğrenci topluluğu olmuştur.

Vanier College Hakkında Bilgiler

  • Vanier, ulusal ve bölgesel şampiyonların evidir ve basketbol, ​​futbol, ​​rugby, futbol, ​​bayrak futbolu, amigo, golf, kros koşusu ve voleybol gibi çok çeşitli üniversiteler arası takımlara sponsorluk yapmaktadır.
  • Vanier Koleji BDC Vaka Yarışması Vanier College ve asıl sponsoru BDC arasında işbirliği yapmakta. Bu etkinlik, öğrencilerin Kanada’nın dört bir yanından diğer Pazarlama öğrencileriyle tanışmalarını sağlayarak, öğrenciler için benzersiz öğrenme ve ağ oluşturma fırsatları yaratır.
  • Uluslararası Eğitim Ofisi aracılığıyla öğrenciler dünya meselelerine dahil olabilir ve deneyim kazanabilir. Fırsatlar arasında Kanada, ABD, Avrupa, Afrika, Belize, Rusya veya Çin’deki şehirlere seyahat, öğrenci değişimleri ve stajlar vardır.
  • Vanier College Television , Vanier College’ın haftalık programları yayınlayan, büyük kampüs etkinliklerini canlı olarak yayınlayan ve ayrıca herhangi bir programın öğrencilerine çalışmalarını üretmeleri ve sunmaları için bir çıkış sağlayan çevrimiçi televizyon ağıdır. Üniversite televizyonuna bu yaklaşım, Quebec Cégep sisteminde benzersizdir.

Sizde Kanada Kolejlerinde Eğitim Almak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Kolejleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!