Saskatchewan’daki tek Fransızca orta öğretim kurumu olan Collège Mathieu, 1918’de kurulmuştur. Kurum, Gravelbourg’daki merkez ofisi ile Regina ve Saskatoon’daki kampüslerinden mesleki ve teknik eğitim sunmaktadır.

Collège Mathieu, yönetim, eğitim, ticaret, sağlık ve turizm alanlarında eğitim sunmaktadır. Tüm yaş grupları, çocuklar, gençler ve yetişkinler için Fransızca, İngilizce ve İspanyolca dahil olmak üzere dil eğitiminin yanı sıra, genel halka yönelik konferanslar ve atölye çalışmalarının yanı sıra mesleki gelişim eğitimi de sunmaktadır. . Hizmetler açısından Collège Mathieu, kütüphanesi olan Lien aracılığıyla, Saskatchewan eyaleti ve Batı Kanada’da tamamen ücretsiz çok çeşitli kültürel ve eğitim kaynakları sunmaktadır.

Collège Mathieu, sadece pazarın ve istihdamın ihtiyaçlarını değil, aynı zamanda öğrencilerin mesleki isteklerini de karşılayan, sunulan tüm bu kredili ve kredisiz eğitim kurslarının toplamı, yüz yüze, kişiye özel ve uzaktan eğitim kursları sunar. dünyanın her yerinden uluslararası öğrencileri ağırlamak için belirlenmiş başka bir yer, Saskatchewan’da Fransızca orta öğretim sonrası eğitimin öncüsü yapıyor.

Collège Mathieu Hakkında Bilgiler

  • İki dilli yaşam ortamı: Boş zamanlarınızda İngilizcenizi mükemmelleştirirken Fransızca öğrenmenin avantajlarını keşfedin.
  • Programlar iş piyasasının ihtiyaçlarına göre seçilmekte, öğrencilerimizin yerleştirme oranı% 100’e yaklaşmaktadır.
  • Eğitim dünyasında yaklaşık 100 yıllık geçmişiyle zengin ve lise sonrası üniversite sırasına göre genç bir kurum.
  • Kurs seçenekleri ve sunum yöntemi, çalışmalar, iş ve kişisel yaşam arasında uzlaşmayı kolaylaştırır.
  • Kaynak merkezimiz Le Lien, Saskatchewan ve Batı Kanada’daki her yerden ücretsiz olarak erişilebilen 70.000’den fazla Fransızca kaynağa sahiptir.

Sizde Kanada Kolejlerinde Eğitim Almak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Kolejleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!