Upper Canada District School Board hakkında merak ettiğiniz soruları yanıtladık. Program, tamamı Doğu Ontario’daki bir devlet lisesinde bulunan tam zamanlı İngilizce Geliştirme Programından tam zamanlı Akademik Kredi Programına kadar değişebilir. Her öğrenciye kişiselleştirilmiş bir yerleştirme planı sağlanacaktır. Tüm yeni öğrenciler, yaklaşan okul programları ve Kanada’daki yaşamlarıyla ilgili birçok konuyu kapsayan bir oryantasyon programına katılacaklar. Tüm öğrenciler okulda sürekli destek ve yardım alır ve ev yaşamını izlemek için deneyimli bir aile yanında konaklama koordinatörü atanır. Sevecen ve destekleyici okul personelimiz, her öğrencinin akademik yolunu ve ilerlemesini izler ve akademik hedeflerine ulaşmak için onları yollarında tutar. Öğrenci yardım programının bir parçası olarak bir dizi isteğe bağlı hizmet sunuyoruz (ek ücret). Ayrıca, ekstra yardıma ihtiyacı olan öğrencilere gelişmiş İngilizce Dil Desteği sağlamak için 10 lise belirledik. Bu, tüm okul günü boyunca mevcut olan ve uluslararası öğrencilerin tüm sınıflarındaki ilerlemelerini izleyen tam zamanlı bir İkinci Dil Olarak İngilizce (ESL) Eğitmeni, her dönem bir ESL kredi kursu ve stratejileri uygulamak için tüm öğretmenlerle birlikte çalışan sistem programı personelini içerir. uluslararası öğrencilerimiz için müfredat düzenlemeleri için.

Upper Canada District School Board Program Ayrıntıları

Program Kuruluş:  1999

Sunulan Programlar:  Tam Yıl, 1 Yarıyıl, Kısa Süreli, Kış Kampı, Öğretmen Eğitimi

Uzmanlaşmış Programlar: Hokey Akademisi, French Immersion,

Eğitim Dili / Dilleri:  İngilizce, Fransızca

Toplam okul sayısı: 21 Ortaokul 65 İlkokul

Uluslararası öğrenciler için liseler: 21 ( tam ESL destekli 10)

Toplam Öğrenci:  25.000

Toplam Uluslararası Öğrenci: 450

Sınıflara Kabul Edilen Uluslararası Öğrenciler:  K-12

En yakın havaalanı:  Ottawa Uluslararası Havaalanı veya Montreal Pierre-Elliot Trudeau

Upper Canada District School Board Nerede

Hem kırsal hem de belediye topluluklarından oluşan 12.000 kilometrekarelik bir bölgede 30.000 öğrenciye hizmet vermektedir. Güçlü St. Lawrence Nehri güney sınırını oluşturur ve dünyanın dört bir yanından gemilerin Kanada’nın Büyük Göllerine erişimini sağlar. Upper Canada District School Board bölgesine Ottawa ve Montreal’deki uluslararası havalimanları tarafından iyi hizmet verilmektedir ve Ottawa, Montreal, Toronto ve ötesine günlük servis sağlayan ana VIA demiryolu hattına bağlıdır. Cornwall, hem kozmopolit Montreal kentine hem de ülkemizin başkenti Ottawa’ya arabayla sadece bir saatlik mesafededir. Doğu Ontario’daki insanlar arkadaş canlısı ve topluluklarına dahil oluyorlar. Küçük kasaba ve şehirlerimiz canlıdır ve vatandaşlarımız yerel spor, politika, kulüpler ve hayırsever etkinlikler. Uluslararası öğrencilerimiz, küçük bir şehir ortamında Kanadalı bir aileyle yaşamanın güvenliğinin ve bakımının tadını çıkarırlar.

Konaklama

Kanada’daki en büyük ve en deneyimli aile yanı konaklama şirketi olan Canada Homestay International (CHI) ile ortaklık yapıyoruz. Her ev sahibi aile, öğrenci yerleştirmeden önce CHI personeli tarafından mülakata alınır, taranır ve onaylanır. Her öğrencinin uygun bir çalışma alanı, internete ve yemek ve ulaşım dahil tüm evin tesislerine erişimi olan kendi özel yatak odası vardır. Aile yanında kalan aileler, diğer ülkelerden gelen öğrencilere Kanada kültürünü, geleneklerini ve dilini deneyimleme fırsatı verecek ve ayrıca öğrencilerine kaldıkları süre boyunca yardımcı olmak için gereken teşvik ve desteği sağlayacaktır. Birçoğu bizim öğretmenlerimiz! Öğrencilerin ailenin bir parçası olmaları ve boş zaman etkinliklerine katılmaları beklenir. Para harcamak öğrencinin ve onun doğal ebeveynlerinin sorumluluğundadır. Aile katkısı, öğrenciyi kendi çocuğu gibi önemseyerek ve onu ailenin gerçek bir üyesi gibi hissettirerek yürekten gelecektir. Aile yanında konaklama koordinatörlerimiz, öğrencilerimize ve ev sahibi ailelere kaldıkları süre boyunca sürekli destek sağlar. 18 yaşın altındaki öğrenciler için velayet görevi görürler ve ayrıca öğrenci sağlık sigortası ve havaalanında karşılama ve bırakma sağlarlar.

Faaliyetler

Hem okulda hem de okul saatleri dışında öğrencilerin yararlanabileceği birçok farklı aktivite ve kulüp vardır. Bunlara şunlar dahildir, ancak bunlarla sınırlı değildir: Beyzbol, Basketbol, ​​Bisiklet, Masa Oyunları, Bilgisayarlar, Konserler, Yemek Pişirme, Dans, Balık Tutma, Fitness, Golf, Yürüyüş / Yürüyüş, Hokey / Paten, Binicilik, Dövüş Sanatları, Müzik: dinleme, Müzik: oynama, Boya / Beraberlik, Fotoğraf, Okuma, Kayak / Snowboard, Futbol, ​​Yüzme, Tenis, Video Oyunları. Bazı aktivitelerin sadece mevsime göre (yaz veya kış) mevcut olabileceğini unutmayın.

Upper Canada District School Board Fiyatları

Giriş Tarihleri:  Akademik yılımız, Eylül başında ve Şubat başında tam dönem veya yıl programına giriş ile iki yarıyıla bölünmüştür. Ayrıca, sürekli alımı olan kısa süreli (4 – 12 hafta) programlar da sunuyoruz.

Son Başvuru Tarihleri:  Sürekli

Başvuru Ücreti:  Yok

Tam Yıl Öğrenim Ücreti:  13,000 $

1 Dönem Öğrenim Ücreti:  6,500 $

Yıllık Aile Yanı Yerleştirme Ücreti:  Yok

Aile Yanı Konaklama Aylık Ücreti:  900 $

Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti:  800 $ (Aile Yanı Konaklama Programımıza kayıt dahil)

Yıllık Velayet Ücreti:  Aile Yanı Konaklama Programımıza kayıt dahil

Tüm ücretler Kanada Doları cinsinden verilmiştir. 

Ücretler, okullardan kaynaklı olarak değişiklik gösterebilir. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Nasıl Başvuru Yapılabilir ?

Kanada lise eğitimi için başvurularınızı Kanada Kültür Merkezi ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Öğrencilerin gelecek hedeflerine ve istedikleri programlara uygun olarak başvurularınızı gerçekleştirmekteyiz.

Sizde Kanada Liselerinde Eğitim Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Liseleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin.

Kanada Liseleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!