Thames Valley District School Board (TVDSB), tüm öğrencilerimiz ve aileleri için samimi, tam kapsamlı ve güvenli bir ortam sağlar. Akademik mükemmelliğe vurgu yapan Thames Valley okulları, yenilikçi sanat programları ve öğrenci liderliği fırsatları ile zengin öğrenme ortamları sağlar.

Kanada’nın en büyük şehri Toronto ve Detroit, ABD’den iki saat uzaklıkta bulunan TVDSB, Londra ve diğer hareketli şehirler de dahil olmak üzere 200 km’lik bir bölgeye hizmet veren Ontario’nun en büyük devlet okulu kurullarından biridir.

74.000’den fazla öğrenci, en yüksek kalitede eğitim veren ödüllü öğretmenler tarafından eğitim verilen 134 ilk ve 28 orta okula devam etmektedir. Mezunlarımız için birçok lise sonrası, kültürel ve istihdam fırsatına kolayca erişebiliriz.

Bir kamu eğitim sağlayıcısı olarak TVDSB, öğrenci başarısına odaklanan çok çeşitli programlar ve hizmetler sunar. Thames Valley öğrencileri en son teknoloji kaynaklarına erişebilir ve mezunlarımız sürekli olarak üniversite ve kolej programlarına en çok giren kişiler arasındadır.

Thames Valley District School Board Program Ayrıntıları

Program Kuruluş:  2014

Sunulan Programlar:  Tam Yıl, 1 Dönem

Uzmanlaşmış Programlar: ESL, Robotik, Müzik, Güzel Sanatlar, Spor, Teknoloji, İletişim, İşletme, Çevre

Eğitim Dili / Dilleri:  İngilizce

Toplam okul sayısı:  159

Uluslararası öğrenciler için liseler:  27

Toplam Öğrenci: 74,744

Toplam Uluslararası Öğrenci: 236

Sınıflara Kabul Edilen Uluslararası Öğrenciler: K-12

En yakın havaalanı:  London International Airport

Thames Valley District School Board Nerede

Londra, Ontario, Kanada, dünyanın dört bir yanından öğrencileri ve ziyaretçileri çeken gelişen bir topluluktur. Şehir, tüm aile için kültür, eğlence, yemek, alışveriş ve eğlenceyle yaşamak, çalışmak ve öğrenmek için heyecan verici bir yerdir.

Thames Valley District Okul Kurulu bünyesindeki en büyük şehir merkezi olan Londra, 368.000 nüfusuyla Ontario’nun altıncı büyük şehridir. Şehir, Western Üniversitesi, Ivey İşletme Okulu ve Fanshawe Koleji dahil olmak üzere olağanüstü bir halk eğitimi ve birinci sınıf lise sonrası ve araştırma kurumları sunmaktadır. Şehir, Lawson Health ve Robarts araştırma enstitüleri ve Ivey International Center for Health Innovation aracılığıyla zengin bir araştırma mükemmelliği, tıbbi gelişmeler ve kaliteli sağlık hizmetlerine erişim tarihi yaratmıştır.

Ekonomik kalkınmaya adanmış olan Londra, imalat, teknoloji, turizm ve girişimcilik dahil olmak üzere bir dizi sektörde heyecan verici iş fırsatları sunmaktadır.

Londra güvenli, arkadaş canlısı ve gezinmesi kolaydır. Ülkenin en büyük şehri Toronto’dan iki saat uzaklıkta ve ABD sınırına ve üç Büyük Göl’e yakın olan bölgenin konumu, her şeyi kolayca ulaşılabilecek bir yere getiriyor.

Thames Valley District School Board Konaklama

Thames Valley Bölgesi Okul Kurulu, zenginleştirici bir öğrenme ortamı sağlar. Çok çeşitli müfredat dışı etkinlikler öğrenci deneyimini tamamlar ve yeni arkadaşlıklar için fırsatlar yaratır. Bu faaliyetler, bando, dans, vokal müziği, satranç, münazara, bilgisayar, drama ve öğrenci konseyi gibi çok çeşitli kulüp ve grupları içerir.

Thames Valley öğrencileri yerel, ulusal ve uluslararası bilim fuarlarında, teknoloji becerileri yarışmalarında, robotik yarışmalarında, sanatta, ayrıca matematik ve edebiyat yarışmalarında mükemmeldir.

Herkes için bir şey var. Çevre kulüplerinden öğrenci yönetimine kadar, okullarımız öğrencilerimizi sorumlu ve bağlı vatandaşlar olmaları için güçlendirmeye kararlıdır. Ve tabii ki, öğrencilerin okulun gururunu ve ruhunu paylaşmak için bir araya gelebilmesi için okul dansları, saha gezileri, mitingler ve toplantılar var.

Her öğrencinin yarınını her gün inşa ediyoruz.

Thames Valley District School Board Faaliyetler

Çok çeşitli müfredat dışı etkinlikler öğrenci deneyimini tamamlar ve yeni arkadaşlıklar için fırsatlar yaratır. Bu faaliyetler arasında grup, dans, vokal müzik, spor, satranç, münazara, bilgisayar, tiyatro ve öğrenci hükümeti gibi çeşitli kulüpler bulunmaktadır.

Thames Valley öğrencileri yerel, ulusal ve uluslararası bilim fuarlarında, teknoloji becerileri yarışmalarında, robotik yarışmalarında, sanatta, ayrıca matematik ve edebiyat yarışmalarında mükemmeldir.

Herkes için bir şey var. Çevre kulüplerinden öğrenci yönetimine kadar, okullarımız öğrencilerimizi sorumlu ve bağlı vatandaşlar olmaları için güçlendirmeye kararlıdır. Ve tabii ki, öğrencilerin okulun gururunu ve ruhunu paylaşmak için bir araya gelebilmesi için okul dansları, saha gezileri, mitingler ve toplantılar var.

Londra ve çevresinin önemli noktaları şunlardır:

Parklar ve Doğa / Aktif Yaşam Tarzı:

 • Springbank Parkı, Victoria Parkı, Storybook Bahçeleri, Gibbons Parkı
 • Fanshawe Gölü’nün bisiklet ve yürüyüş parkurları, balık tutma ve kürek çekme, yelken ve kürek çekme
 • Great Lakes Plajları – Port Stanley ve Grand Bend
 • Boler Dağı’nda snowboard, kayak, dağ bisikleti ve çelik halatla kayma
 • East Park – eğlence parkı

Spor Dalları:

 • London Majors Beyzbol
 • London Knights Hokey
 • Londra Yıldırım Basketbol
 • BMO Centre – Londra – Futbol
 • Golf sahaları
 • Fitness tesisleri

Kültür ve Eğlence:

 • Londra Müzesi
 • Büyük Tiyatro
 • Budweiser Bahçeleri
 • Centennial Hall

Müzik:

 • Müzik ve sanat festivalleri
 • Aeolian Salonu
 • Londra Müzik Kulübü
 • Londra Müzik Salonu

Alışveriş yapmak:

 • Masonville Mall
 • Whiteoaks Mall
 • Richmond Row
 • Covent Garden Pazarı

Thames Valley District School Board Fiyatları

Giriş Tarihleri:  Eylül ve Şubat

Son Başvuru Tarihleri:  Mart

Başvuru Ücreti:  250 $

Tam Yıl Öğrenim Ücreti:  13,000 $ İlköğretim (K-8); 14.000 $ İkincil (9-12. Sınıf)

Tüm ücretler Kanada Doları cinsinden verilmiştir. 

Ücretler, okullardan kaynaklı olarak değişiklik gösterebilir. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Nasıl Başvuru Yapılabilir ?

Kanada lise eğitimi için başvurularınızı Kanada Kültür Merkezi ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Öğrencilerin gelecek hedeflerine ve istedikleri programlara uygun olarak başvurularınızı gerçekleştirmekteyiz.

Sizde Kanada Liselerinde Eğitim Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Liseleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin.

Kanada Liseleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!