Georgian Körfezi ve Simcoe Gölü arasında yer alan Simcoe County District School Board (SCDSB), dünyanın her yerinden öğrencileri tam yıllık, bir dönemlik ve kısa dönemli programlara katılmaya davet ediyor. SCDSB, öğrencilerin tam potansiyellerine ulaşmalarını ve sürekli değişen küresel toplumun sorumlu ve katkıda bulunan üyeleri olmalarını sağlamaya kararlıdır. SCDSB, güvenli ve özenli bir ortamda yaşam boyu öğrenme becerilerini geliştiren kaliteli programlar sağlamaya odaklanır.

Katılan 16 lisemizin her biri, öğrencilerimize kaldıkları süre boyunca sürekli destek ve akademik danışmanlık sunan özel bir Rehberlik Danışmanına sahiptir. SCDSB’nin, dil desteğine ihtiyaç duyan öğrencilere hizmet veren İkinci Dil Olarak İngilizce (ESL) öğretmenleri ve eğitmenlerinden oluşan özel bir ekibi vardır. Ayrıca, tüm SCDSB liseleri çeşitli ders dışı etkinlikler sunar.

SCDSB, Sanat ve Kültür, İşletme, İnşaat, Çevre, Sağlık ve Zindelik, Bahçe Bitkileri ve Peyzaj, Ağırlama ve Turizm, Bilgi ve İletişim Teknolojileri ve Ulaşım alanlarında Genişletilmiş Fransızca ve Uzman Yüksek Beceri Ana Dalları dahil olmak üzere çeşitli özel programlar sunmaktan gurur duyar.

Simcoe County District School Board Program Ayrıntıları

Program Kuruluş:  1999

Sunulan Programlar:  Tam Yıl, 1 Dönem, Kısa Dönem

Eğitim Dili / Dilleri:  İngilizce, Genişletilmiş Fransızca

Uzmanlaşmış Programlar: İleri Yerleştirme, Uzman Yüksek Beceri Ana Dalları,

Toplam okul sayısı:  100

Uluslararası öğrenciler için liseler:  14

Toplam Öğrenci:  52.000

Toplam Uluslararası Öğrenci:  150

Sınıflara Kabul Edilen Uluslararası Öğrenciler:  9-12

En yakın havaalanı:  Toronto Pearson Uluslararası Havaalanı

Nerede

Simcoe County, dünyanın en uzun tatlı su plajı olan Wasaga Plajı, yürüyüş ve bisiklet için birinci sınıf bir parkur ağı ve Ontario’nun en iyi kayak alanlarından bazılarına sahiptir. Simcoe County, Toronto’nun sadece bir saat kuzeyinde elverişli bir konuma sahiptir. Bir öğrenci ister şehirlerimizden birinde, göl kenarındaki kasabalarda veya kırsal köylerde yaşamak isterse, Simcoe İlçe Bölge Okul Kurulu’nun herkese sunabileceği bir şey vardır.

Konaklama

Aile yanında kalma programımız, öğrencilere Kanadalı bir aileyle yaşama konusunda eşsiz bir fırsat sunar. Yerel ev sahibi aileler, uluslararası öğrencileri evlerine kabul eder ve uluslararası öğrencilerin Kanada gelenek ve kültürü hakkında bilgi edinebilecekleri ve tamamen İngilizceye dalabilecekleri güvenli ve özenli bir ortam sağlar.

  • Ev sahibi aileler, evde görüşme, sabıka geçmişi ve referans kontrolleri dahil olmak üzere yoğun bir tarama sürecinden geçer.
  • Aile yanında kalan öğrencilere özel bir yatak odası, çalışma alanı ve günde üç öğün yemek sağlanır.
  • Aile yanında kalma şirketi, 18 yaşın altındaki aile yanında kalan öğrenciler için velayet sağlar.
  • Aile yanında kalan ortağımız, aile tarafından işletilen, kar amacı gütmeyen ve on binlerce öğrencinin Kanada’daki evlerinden uzakta bir ev bulmasına yardımcı oldu

Faaliyetler

Atletizmden kulüplere kadar, öğrencilerimizin seçebilecekleri çeşitli aktiviteler vardır:

  •  Atletizm: futbol, ​​futbol, ​​rugby, basketbol, ​​voleybol, hokey, frizbi, kros koşusu, badminton, golf, curling, kayak, tenis, güreş. Rekabetçi ve rekabetçi olmayan
  • Kulüpler: Kano ve Kayak kulübü, Kimya Kulübü, Konser Orkestrası, Konser Korosu, Dans Takımı, Davul Çizgisi, Çocukları Özgür Bırak, Caz Orkestra, Fotoğraf Kulübü, Balo Komitesi, Okul Müzikal ve Öğrenci Konseyi

Simcoe County District School Board Fiyatları

Giriş Tarihleri:  Eylül ve Şubat

Son Başvuru Tarihleri:  Mayıs ve Kasım

Başvuru Ücreti:  250 $

Tam Yıl Öğrenim Ücreti: 14,000 $

1 Dönem Öğrenim Ücreti: 7,000 $

Yıllık Aile Yanı Yerleştirme Ücreti:  450 $

Aile Yanı Konaklama Aylık Ücreti: 920 $

Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti: 650 $

Yıllık Velayet Ücreti:  250 $

Tüm ücretler Kanada Doları cinsinden verilmiştir. 

Ücretler, okullardan kaynaklı olarak değişiklik gösterebilir. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Nasıl Başvuru Yapılabilir ?

Kanada lise eğitimi için başvurularınızı Kanada Kültür Merkezi ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Öğrencilerin gelecek hedeflerine ve istedikleri programlara uygun olarak başvurularınızı gerçekleştirmekteyiz.

Sizde Kanada Liselerinde Eğitim Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Liseleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin.

Kanada Liseleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!