Upper Grand District School Board, uluslararası öğrencilerimize Ontario halk eğitim sistemi altında Kanadalı öğrencilerle birlikte çalışma fırsatı sunar ve sunar. 60’ı aşkın ilkokul ve 10 ortaokulumuz, tüm sınıf seviyelerindeki öğrenciler için olağanüstü akademik programlar sunmaktadır. UGDSB okulları, sakinlerin% 95’inden fazlasının ana dilleri olarak İngilizce konuştuğu geleneksel Kanada topluluklarındadır.

Bölgemiz kültür, mimari, parklar, nehir kenarı ve yeşil alanlar açısından zengindir. Güneybatı Ontario iklimimiz, çok çeşitli ve görsel olarak çarpıcı dört mevsime sahiptir: sonbahar, kış, ilkbahar ve yaz. Yıl boyunca birçok açık ve kapalı rekreasyon ve boş zaman etkinliği mevcuttur.

En son teknoloji ekipman ve tesislere sahip son derece saygın akademik kurumlarımız, kültürel açıdan zengin bölgemiz ve yüksek teknoloji endüstrisi alanlarımız, Upper Grand District Okul Kurulu’nu öğrencilerin Ontario ve Kanada’yı deneyimlemesi için harika bir yer haline getirmektedir.

Upper Grand District School Board Program Ayrıntıları

Oluşturulan Program:  2012/2013

Sunulan Programlar:  Tam Yıl, 1 Dönem, Kısa Dönem

Uzmanlık Programları:  Fransız Daldırma, İleri Yerleştirme, IB, Güzel Sanatlar ve Hokey Akademisi, Spor (hokey ve dans dahil), Uluslararası Bakalorya, Uzman Yüksek Beceri Ana, ESL

Eğitim Dili / Dilleri:  İngilizce, Fransızca

Toplam okul sayısı:  76

Uluslararası öğrenciler için liseler:  10

Toplam Öğrenci:  34.000

Toplam Uluslararası Öğrenci: 300

Sınıflara Kabul Edilen Uluslararası Öğrenciler:  JK-12

En yakın havaalanı: Toronto Pearson International (YYZ)

Upper Grand District School Board Nerede

UGDSB, Toronto Pearson Uluslararası Havaalanı’na bir saat uzaklıktadır. Hem kentsel hem de kırsal ortamlardan oluşur ve Wellington County (Guelph) ve Dufferin County (Orangeville) olmak üzere iki ilçe içeren geniş bir coğrafi bölgede yaklaşık 32.000 öğrenciye hizmet verir. Guelph bizim en büyük topluluğumuzdur. 122.000 nüfuslu canlı bir şehirdir. Hem ‘en güvenli şehir’ hem de ‘en akıllı topluluk’ için Kanada’da yaşanabilecek ilk on yer arasında yer aldı.

Konaklama

Uluslararası öğrenciler, kendi ev sahibi ailelerini veya ihtiyaçlarını karşılayan bir aile yanında konaklama sağlayıcısını seçme esnekliğine sahiptir. UGDSB, gerekirse bir aile yanında konaklama sağlayıcısı önerebilir. Ancak, lütfen tüm öğrencilerin 18 yaşında olsalar bile bir aileyle yaşamaları gerektiğini unutmayın.

Faaliyetler

Programımız ayrıca Niagara Şelalesi, Toronto, Ottawa, Montreal ve Quebec City gibi şehirlere geziler sunmaktadır. Öğrenciler, Muskokas’ta bir Akçaağaç Şurubu Festivali, alışveriş gezileri ve kamp deneyimi yaşayabilir. Öğrenciler ayrıca okullarıyla birlikte New York City, Boston veya Chicago’ya seyahat etme fırsatına sahip olabilirler, bu nedenle öğrenciniz bununla ilgileniyorsa, Kanada’ya gelmeden önce seyahat gereksinimlerini incelemeleri ve bir ABD Vizesi almaları önerilir. Eğer gerekliyse.

Upper Grand District School Board Fiyatları

Giriş Tarihleri:  Eylül ve Şubat

Son Başvuru Tarihleri:  1 Mayıs ve 1 Kasım

Başvuru Ücreti:  700 $ (iade edilemez) – 200 $ Başvuru Ücreti + 500 $ Yerleştirme Ücreti dahildir *

Tam Yıl Öğrenim Ücreti: 13,000 $ İkincil; 13.000 $ Başlangıç

1 Dönem Öğrenim Ücreti:  $ 6,500 İkincil

Yıllık Aile Yanı Yerleştirme Ücreti: Aile  yanında konaklama şirketi tarafından belirlenecektir.

Aile Yanı Konaklama Aylık Ücreti: Aile  yanında konaklama şirketi tarafından belirlenecektir.

Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti: Yıllık 550 $ veya dönem başına 275 $.

Tüm fonlar Kanada doları cinsindendir

* Yerleştirme Ücreti,   kabul edilen öğrenciler için ek bir maliyet DEĞİLDİR çünkü ücretin tamamı öğrenime uygulanır. Yerleştirme Ücreti, daha erken okula yerleştirme ve tercih edilen kurs / zaman çizelgesi seçimi için İngilizce Değerlendirmesini hızlandırmak amacıyla Başvuru Ücretine dahildir.

** Yerleştirme Ücretinin tamamı, öğrenim ücretini 500 $ ‘a düşüren öğrenime uygulanır.

Tüm ücretler Kanada Doları cinsinden verilmiştir. 

Ücretler, okullardan kaynaklı olarak değişiklik gösterebilir. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Nasıl Başvuru Yapılabilir ?

Kanada lise eğitimi için başvurularınızı Kanada Kültür Merkezi ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Öğrencilerin gelecek hedeflerine ve istedikleri programlara uygun olarak başvurularınızı gerçekleştirmekteyiz.

Sizde Kanada Liselerinde Eğitim Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Liseleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin.

Kanada Liseleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!