University Canada West (UCW), hareketli Vancouver’ın kalbinde yer alan bağımsız bir üniversitedir. 2004 yılında kurulan UCW, Ticaret Lisansı, İşletme İletişimi Lisans Derecesi ve İşletme Yüksek Lisansı dahil olmak üzere çeşitli kariyer odaklı programlar sunmaktadır. UCW, Kanada’da yerli ve yabancı öğrenciler için lisans ve yüksek lisans dereceleri sunan yenilikçi bir iş ve teknoloji odaklı kurumdur. Üniversite, iş dünyası ile yakın bağlantıları ve seçkin öğrenci hizmetlerine olan bağlılığı ile tanımlanan dinamik ve büyüyen bir kurumdur.

University Canada West öğrencileri dünya çapında 52’den fazla ülkeden gelmektedir ve üniversitenin çeşitliliğine ve zenginliğine katkıda bulunan Kanada vatandaşları, daimi ikametgah sakinleri ve misafir öğrencileri içermektedir. Yeni bir lise mezunu, kolej veya üniversite mezunu, yatay geçiş öğrencisi veya çalışan bir profesyonel olmalarına bakılmaksızın, öğrenciler UCW’de ihtiyaç duydukları şeyi bulacaklardır.

Neden University Canada West

 • Kampüs Yaşamı: UCW, Vancouver’ın kalbinde, tarihi Londra Binası’nda yer almaktadır. Üniversiteye toplu taşıma ile kolayca erişilebilir ve öğrenciler kafeler, restoranlar, eğlence, alışveriş merkezleri ve spor tesisleri ile çevriliyken kendilerini evlerinde hissedeceklerdir. Dünyanın en büyük şirketlerinin birçoğunun, şehir merkezindeki kampüse yürüme mesafesinde ofisleri vardır ve bu da öğrencilere potansiyel işveren ağına benzersiz erişim sağlar.
 • Deneyimli Fakülte: UCW’nin profesörleri sadece saygın akademisyenler değil, aynı zamanda ders kitabı içeriğini tekrar etmemeleri için ek endüstri deneyimi avantajına da sahipler. Programları boyunca, öğrencilerin profesörleri, günümüzün rekabetçi küresel pazarında başarılı olmak için gereken en son bilgi ve becerilerle donatmak için yılların mesleki deneyimlerini kullanacaklardır.
 • Küçük Sınıflar: UCW’nin öğrenme ortamı birçok kişiye hitap edecek. Sınıflar küçük tutulur, böylece öğrenciler sınıf arkadaşlarıyla yüksek düzeyde etkileşimin keyfini çıkarabilir ve profesörlerinin kesintisiz ilgisinden yararlanabilirler.
 • Daha Hızlı Program Tamamlama: Programlar, öğrencilerin hayallerindeki işlere girmeden önce okulda geçirdikleri süreyi azaltabilecek şekilde yılda dört dönem olarak sunulur.

University Canada West Sıralaması

Aşağıdakiler, çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından yapılan dikkate değer University of Canada West (UCW) sıralamalarıdır:

 • UniRank Sıralamasına göre, üniversite Kanada Üniversiteleri listesinde 74. sırada ve Dünya Üniversiteleri listesinde 4770. sırada yer almaktadır.
 • Times Higher Education World University Rankings 2021’e göre UWC, Times Higher Education US College Rankings 2021’e göre 601 ila 801. ve 401 ila 500. sırada yer alıyor
 • #171-#221 Ulusal Liberal Sanatlar Kolejleri Arasında En İyi Kolejler
 • University Canada West’in MBA programları, ApplyBoard’un en iyi 10 Kanada üniversite programında 4. sıradadır.

Önemli Bilgiler

 • UCW’de MBA mezunlarının %88’i mezun olduktan sonraki üç ay içinde iş buldu.
 • MBA mezunlarının %100’ü mezun olduktan sonraki altı ay içinde bir iş bulmuşlardır.
 • Öğrencilere ağ oluşturma becerileri ve kişisel marka bilinci oluşturmayı içeren ücretsiz pratik atölyeler öğretilir.
 • UCW’deki MBA mezunlarının %67’si mezun olduktan sonraki bir ay içinde bir iş bulmuşlardır.
 • UCW’deki MBA mezunları her yıl 55.000 CAD ile 150.000 CAD arasında kazanabilirler.

 

 

Sizde Kanada Üniversitelerinde Eğitim Almak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Üniversiteleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.

Bakmakta Fayda Var: