Simon Fraser University ( SFU ) a nın kamu araştırma üniversitesi içinde British Columbia üç kampüste ile, Kanada,: Burnaby (ana kampüs), Surrey ve Vancouver . Vancouver şehir merkezine 20 kilometre (12 mil) uzaklıkta bulunan Burnaby Dağı’ndaki 170 hektarlık (420 dönümlük) ana Burnaby kampüsü, 1965’te kurulmuştur ve 30.000’den fazla öğrenci ve 160.000 mezunu içermektedir. Üniversite, Kanada’da yüksek öğretimi genişletmek amacıyla kuruldu.

Simon Fraser University, Commonwealth Üniversiteleri Birliği , Uluslararası Üniversiteler Birliği ve Kanada Üniversiteleri dahil olmak üzere çok sayıda ulusal ve uluslararası yüksek öğrenimin üyesidir . SFU ayrıca gibi ortak araştırma tesisi işletmek diğer üniversiteler ve kuruluşlarla işbirliği yaptı Triumf , Kanada’nın ulusal laboratuvar parçacık ve nükleer fizik , evler Dünyanın en büyük siklotron ve Bamfield Deniz İstasyonu , deniz biyolojisi öğretim ve araştırma için önemli bir merkezdir.

SFU’daki lisans ve yüksek lisans programları yıl boyunca, üç dönemlik bir programa göre çalışır. Sürekli olarak Kanada’nın en kapsamlı üniversitesi olarak gösterilen ve 50 yaşın altındaki 100 dünya üniversitesi arasında Times Yüksek Öğretim listesinde yer alan SFU, aynı zamanda dünyanın en büyük kolej sporları derneği olan National Collegiate Athletic Association’ın ilk Kanadalı üyesidir.2015 yılında SFU, Kuzeybatı Kolejler ve Üniversiteler Komisyonu’ndan akreditasyon alan ikinci Kanada üniversitesi oldu.SFU öğretim üyeleri ve mezunları Kanada Kraliyet Cemiyeti’ne 43 burs , üç Rodos Bursu ve bir Pulitzer Ödülü kazandı.Mezunlar listesinde iki eski British Columbia prömiyeri , Vancouver Canucks NHL ekibinin sahibi Gordon Campbell ve Ujjal Dosanjh , Lesotho Başbakanı Francesco Aquilin , Max Planck Enstitüsü müdürü Pakalitha Mosisili var , Robert Turner ve insani yardım ve kanser araştırma aktivisti Terry Fox tarafından gerçekleştirilmiştir.

Kanada’da Eğitim Standartları Yüksek Mi ?

Simon Fraser University Tarihi

Simon Fraser Üniversitesi, John B. Macdonald tarafından Britanya Kolombiyası’nda Yüksek Öğretim ve Gelecek Planı başlıklı 1962 tarihli bir raporun tavsiyesi üzerine kurulmuştur . Aşağı Anakara’da yeni bir üniversite kurulmasını önerdi ve British Columbia Yasama Kurulu, Burnaby’de üniversitenin kurulması için 1 Mart 1963’te resmi onay verdi.

Simon Fraser University Fakülteleri

 • Uygulamalı Bilimler Fakültesi
 • Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi
 • Beedie İşletme Fakültesi
 • İletişim, Sanat ve Teknoloji Fakültesi
 • Eğitim Fakültesi
 • Çevre Fakültesi
 • Sağlık Bilimleri Fakültesi
 • Bilim Fakültesi

Lisans Programı

Üniversite son yıllarda çok daha fazla  öğrenci kabul etmeye başladı.  946 öğretim üyesi ve 3.403 personeli vardı. 2012 sonbahar döneminde, 4,269 Uluslararası öğrenci kaydoldu ve Kanada üniversiteleri arasında en yüksek olanlardan biri olan lisans öğrenci kitlesinin% 17’sini oluşturdu.

Simon Fraser University Mezunları

Üniversite, çok çeşitli tam zamanlı ve yarı zamanlı akademik programlara 5.000’den fazla yüksek lisans öğrencisi kaydetmektedir. Uluslararası öğrenciler, bir bütün olarak lisansüstü öğrenci nüfusunun% 20’sini ve bilim ve teknoloji alanlarında% 30-40’ını oluşturmaktadır. Bir Lisansüstü Öğrenci Topluluğu, üniversitedeki lisansüstü öğrencileri destekler ve savunur.

Sürekli Eğitim

SFU ayrıca yetişkin öğrencilere kredisiz programlar ve kurslar sunmaktadır. 2016 itibariyle , SFU Continuing Studies, çoğunlukla SFU’nun Vancouver şehir merkezinden veya Surrey kampüsünden çevrimiçi veya yarı zamanlı olarak sunulan 300’den fazla kurs ve 27 sertifika ve diploma programı sunmaktadır. Devam Eden Çalışmalar, lisans derecesi almak isteyen çalışan yetişkinler için SFU NOW: Nights veya Weekends adlı yarı zamanlı bir derece tamamlama programını da yönetir.

Kampüsler

Simon Fraser Üniversitesi, her biri Greater Vancouver’ın farklı yerlerinde bulunan üç kampüse sahiptir . SFU’nun orijinal kampüsü Burnaby Dağı’nın tepesindeki Burnaby’de yer almaktadır. Vancouver kampüsü, Vancouver şehir merkezindeki birden fazla binadan oluşur ve Surrey kampüsü Merkez Şehir içinde yer alır.

Şehir merkezindeki kampüs, son yıllarda Segal İşletme Enstitüsü de dahil olmak üzere birkaç başka binayı da içerecek şekilde genişledi . Eylül 2010’da SFU Contemporary Arts, Woodward’ın Goldcorp Center for the Arts olarak bilinen yeniden gelişimine taşındı.

Simon Fraser University, üç kampüsüne toplu taşıma ile erişilebilir. Vancouver kampüsü, Waterfront SkyTrain istasyonuna bir blok uzaklıktadır ve Surrey kampüsü, Surrey Central SkyTrain istasyonuna bitişiktir . Burnaby kampüsü, sık servis otobüsleri ile Production Way – University , Burquitlam ve Sperling – Burnaby Lake SkyTrain istasyonlarına bağlıdır.

Burnaby Kampüsü

Ana kampüs Burnaby Dağı’nın tepesinde , Tsleil-Waututh (s̓əlʔɬilw̓ətaʔɬ), Kwikwetlem (kʷikʷəƛ̓əm), Squamish (Sḵwx̱wú7mesh Úxwumixw) ve Musqueam (xʷməθkʷəy̓əm) Ulusları dahil olmak üzere Geleneksel Sahil Tuzlu Topraklarında yer almaktadır ampüs 365 metre yükseklikte olup kuzeydeki Burrard girişine bakmaktadır. Üniversitedeki tüm büyük bölümler Burnaby kampüsünde yer almaktadır. Ana kampüsteki kütüphane, Sosyal Kredinin adını taşıyan WAC Bennett Kütüphanesi olarak adlandırılır.Onu kuran BC Başbakanı. Kampüste ayrıca Lorne-Davies Kompleksi ve Chancellor’s Gym adlı iki spor salonu kompleksi vardır. Lorne-Davies Kompleksi içinde uluslararası boyutta bir yüzme havuzu yer almaktadır. Çağdaş Sanatlar Okulu’nun Woodward’ın yerine taşınmasından bu yana, Burnaby kampüs yapım tiyatrosu boş kaldı. Kampüsün kalbinde yer alan Arkeoloji ve Etnoloji Müzesi ve üç sanat galerisi. Kampüs, 2009 yılında Lieutenant-Governor 2009 Ödülleri Altın Madalyası ve Kanada’nın Prix du XXe siècle’sinin 2007 Kraliyet Mimari Enstitüsü de dahil olmak üzere yıllar içinde çok sayıda mimari ödüle layık görüldü.

Surrey Kampüsü

Vancouver kampüsü, 1980’lerde mağaza önünde bir sınıfla açıldı. British Columbia’daki ilk kentsel üniversite sınıfıydı. Kampüs inşası için finansmanın önemli bir kısmı özel sektörden geldi. Vancouver kampüsünde şehir merkezinin çekirdeğine yayılmış sekiz bina vardır: SFU Harbour Center , Morris J. Wosk Center for Dialogue, Segal Graduate School of Business , restore edilmiş Woodward’s Building’deki SFU Çağdaş Sanatlar, SFU Charles Chang Innovation Center, SFU Vancity Office of Community Engagement at 312 Main, SFU VentureLabs, SFU Collection at Bill Reid Gallery of Northwest Coast Art ve SFU Contemporary Arts 611 Alexander Visual Arts Studio. Yeniden inşa edilmiş bir miras mağazası olan Harbor Center’daki orijinal kampüs binası, 5 Mayıs 1989’da resmen açıldı. Bugün, tüm kampüs yılda 70.000’den fazla kişiye hizmet veriyor. Yaklaşık 10.000’i şehir merkezinde bulunan kurslara ve derece programlarına kayıtlı lisans ve lisans öğrencileridir. Belzberg Kütüphanesi Vancouver kampüsünde bulunmaktadır.

Eylül 2010’da SFU Çağdaş Sanatlar, Goldcorp Sanat Merkezi olarak bilinen Vancouver şehir merkezindeki tarihi Woodward semtine taşındı. 130.000 metrekarelik (12.077 m 2 ) SFU tesisi, Woodward’ın yeniden canlandırma projesinin bir parçasıdır . Yeni tesis, programa artan öğrenci kayıtlarını ve Fei ve Milton Wong Deneysel tiyatrosu, gösterim odaları, ses stüdyoları ve sanat galerileri dahil olmak üzere yeni kültürel tesisleri barındırıyor.

Vancouver Kampüsü

Vancouver kampüsü, 1980’lerde mağaza önünde bir sınıfla açıldı. British Columbia’daki ilk kentsel üniversite sınıfıydı. Kampüs inşası için finansmanın önemli bir kısmı özel sektörden geldi. Vancouver kampüsünde şehir merkezinin çekirdeğine yayılmış sekiz bina vardır: SFU Harbour Center , Morris J. Wosk Center for Dialogue, Segal Graduate School of Business , restore edilmiş Woodward’s Building’deki SFU Çağdaş Sanatlar, SFU Charles Chang Innovation Center, SFU Vancity Office of Community Engagement at 312 Main, SFU VentureLabs, SFU Collection at Bill Reid Gallery of Northwest Coast Art ve SFU Contemporary Arts 611 Alexander Visual Arts Studio. Yeniden inşa edilmiş bir miras mağazası olan Harbor Center’daki orijinal kampüs binası, 5 Mayıs 1989’da resmen açıldı. Bugün, tüm kampüs yılda 70.000’den fazla kişiye hizmet veriyor. Yaklaşık 10.000’i şehir merkezinde bulunan kurslara ve derece programlarına kayıtlı lisans ve lisans öğrencileridir. Belzberg Kütüphanesi  Vancouver kampüsünde bulunmaktadır.

Önemli Mezunlar

 • Barbara Adler , müzisyen, şair ve hikaye anlatıcısı
 • Mimi Ajzenstadt (1956 doğumlu), İsrailli kriminolog; İsrail Açık Üniversitesi Başkanı
 • Vancouver Canucks ve Rogers Arena’nın sahibi Francesco Aquilini
 • Gana başkan yardımcısı Mahamudu Bawumia ; eski vali yardımcısı, Bank of Ghana
 • Beedie Development’ın başkanı ve Beedie School of Business’ın kilit destekçisi Ryan Beedie, 22 milyon dolarlık bağıştan sonra adını değiştirdi.
 • Bettina Bradbury , York Üniversitesi Tarih ve Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları Bölümü’nde profesör emerita ve Kanada Kraliyet Cemiyeti
 • Saskatchewan Yeni Demokrat Parti’nin eski lideri Cam Broten
 • Gordon Campbell , British Columbia’nın eski başbakanı
 • Ian Campbell , Squamish Nation şefi
 • Calvin Chen , Tayvanlı aktör, şarkıcı, sunucu
 • Vancouver Emniyet Müdürlüğü eski emniyet müdürü Jim Chu
 • Glen Clark , British Columbia eski başbakanı
 • Marc Dalton , Maple Ridge-Mission için şu anki MLA
 • Endonezya Dışişleri eski Bakan Yardımcısı Dino Patti Djalal
 • Andrea Donaldson , tiyatro yönetmeni ve dramaturge
 • Ujjal Dosanjh , Britanya Kolombiyası’nın eski başbakanı
 • Bill Dow , oyuncu ve SFU’da Tiyatro ve Mitoloji profesörü
 • Cary Fowler , Amerikalı tarımcı
 • Julia P. Gelardi , Amerikan kraliyet tarihçisi
 • Lyn Hancock , foto muhabiri ve yazar
 • Leon Hatziioannou , Kanadalı futbolcu
 • Ed Hill ödüllü stand-up komedyeni
 • Zabeen Hirji , Kanada Kraliyet Bankası’nın eski insan kaynakları müdürü
 • Karilynn Ming Ho , sanatçı
 • Curtis Hodgson , profesyonel lakros oyuncusu
 • Hafeez Hoorani , Pakistanlı fizikçi
 • Carol Huynh , Olimpiyat altın madalyası sahibi

Sizde Kanada Üniversitelerinde Eğitim Almak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Üniversiteleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.