Royal Roads University , ana kampüsü Colwood , British Columbia’da bulunan bir devlet üniversitesidir . Bu eski gerekçesiyle bulunduğu Royal Roads Askeri Koleji’nde de (RRMC) Hatley Park National Historic Site üzerinde Vancouver Island . RRMC’nin 1995 yılında hizmetten çıkarılmasının ardından, British Columbia hükümeti Royal Roads University’yi uygulamalı ve profesyonel derece veren bir devlet üniversitesi olarak kurdu.

Royal Roads University, Kanada Kuvvetleri ile güçlü bağlarını sürdürmektedir ve RRMC mezunlarını daha geniş mezunlar topluluğunun bir parçası olarak görüyor. Royal Roads University, dünya çapında 60’tan fazla ülkede çalışan liderlik, iş, çevre, iletişim, turizm, misafirperverlik ve sosyal adalet alanlarında 20.000’den fazla öğrenciyi mezun etti.

Royal Roads University Tarihi

Üniversitenin ana binası Hatley Kalesi , Britanya Kolombiyası Başbakanı ve 1900’lerin ilk on yılında Vali Teğmen olan kömür ve demiryolu baronu James Dunsmuir için 1908 yılında tamamlandı . II.Dünya Savaşı’nın patlak vermesiyle, Kral George VI , eşi Kraliçe Elizabeth ve iki kızları Prenses Elizabeth ve Margaret’in Kanada’da ikamet etmeleri için planlar yapıldı . Hatley Kalesi, 1940 yılında kralın kraliyet sarayı olarak kullanılmak üzere federal hükümet tarafından satın alındı,ancak Kraliyet Ailesi’nin savaş zamanında İngiltere’den ayrılmasının moral için çok büyük bir darbe olacağına karar verildi ve aile Londra’da kaldı.

Dunsmuir’in ve ardından dul eşi Laura’nın ölümünden sonra aile, mülkü ordu tarafından kullanılmak üzere 1940 yılında federal hükümete sattı. HMCS Kraliyet Yolları (adını açık deniz donanma demirlemesinden alıyor ) Aralık 1940’ta yedek subayları İkinci Dünya Savaşı’nda hizmet için eğitmek üzere görevlendirildi. 1968’de Kraliyet Yolları Askeri Koleji haline gelmeden önce kurumun birkaç adı vardı (1975’te tam derece verme statüsüne ulaştı).

Kampüsler

Royal Roads University kampüsü ve çevresi Hatley Park Ulusal Tarihi Sit Alanı’nda bulunmaktadır . Royal Roads, araziyi Milli Savunma Bakanlığı’ndan yılda 1 $ karşılığında kiralar ve sitedeki tüm binaları da içeren site yönetimi maliyeti, operasyonlar, miras varlıklarının korunması, muhafazası ve restorasyonu dahil olmak üzere siteyle ilgili tüm yönetim sorumluluklarını üstlenir. birçok miras bahçesinin yanı sıra halkı sitenin tarihi ve doğal özellikleri hakkında eğitmektir.

Sizde Kanada Üniversitelerinde Eğitim Almak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Üniversiteleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.