Queen’s üniversitesi, Kanada’nın en eski üniversitelerinden birisidir. Başarılı eğitim programları ve öğrencilere sunduğu fırsatlarla en iyi seçeneklerden birisidir. Queen’s üniversitesi bölümleri oldukça çeşitlidir. Özellikle tıp alanında verdiği eğitimlerle ön plana çıkmaktadır.

Queen’s University, Kanada’nın Ontario eyaletindeki Kingston kentindedir. Üniversite, Kanada’nın iki büyük şehri Montreal ve Toronto‘dan eşit uzaklıktadır. 

Queen’s Üniversitesi Hakkında Bilgi

Adres: 99 University Ave, Kingston, ON K7L 3N6, Kanada
İl: Ontario
Telefon: +1 613-533-2000
Kurucu: John Mowat
Kuruluş: 16 Ekim 1841
Öğrenci sayısı: 24.582 (2013)

Üniversite devlete aittir ve karma eğitim vermektedir. Lisans, yüksek lisans ve doktora dereceleri sunan programlara sahiptir. Kanada’nın en iyi 12. – dünyanın en iyi 256. üniversitesidir.

Queen’s Üniversitesi Bölümleri

  • Sanat ve Beşeri Bilimler
  • İşletme ve Sosyal Bilimler
  • Dil ve Kültür
  • Tıp ve Sağlık
  • Mühendislik
  • Bilim teknolojisi

Yukarıda yer alanlar fakülte listesidir. Bölümler hakkında bilgi almak, başlangıç tarihini öğrenmek için bizimle şimdi iletişime geçin.

Eğitim Görmüş Tanınan Kişiler

Üniversitenin en dikkat çeken ismi hiç şüphesiz Elon Musk‘dır. Ardından Gordon Nixon, David Lloyd Johnston, Jock Climie gibi isimler gelmektedir.

Queens Üniversitesi Ücretleri Ne Kadardır ?

Eğitim ücretleri katılım sağlanacak bölüme bağlı olarak değişmektedir. Ortalama 14.000 Kanada Doları ile 25.000 Kanada Doları arasında değişiklik göstermektedir.

Kanada’yı Bir Bilene Sorun !

Eğitim, Vize ve Göçmenlik Hakkında Kanada Kültür Merkezinin Alanında Uzman Danışmanlarından  Bilgi Almak İçin Aşağıdaki Bilgi Formunu Doldurun: Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin!

.