News Brunswick

Maine, Quebec, Nova Scotia ve Prens Edward Adası arasında yer alan Kanada New Brunswick, sizi bozulmamış vahşi doğada kaybolmaya davet ediyor. İl, el değmemiş nehirlerin, kıyı adalarının ve dağ ormanlarının bir karışımıdır. Aynı zamanda Kanada’nın tek resmi olarak iki dilli eyaletidir ve hem İngilizce hem de Fransızca’yı resmi diller olarak tanır. En büyük cazibe, elbette, dünyanın en yüksek gelgitlerine sahip olan Fundy Körfezi’dir. Eyaletin en büyük şehri ve tarihi limanı olan Saint John, doğrudan körfezde oturuyor.

Kanada’nın güzel vahşi eyaleti Kanada New Brunswick’te sayısız kara ve deniz macerası sizi bekliyor. Daha fazlasını öğrenmek için devamını okuyun.

Kanada New Brunswick Hakkında Bilgiler

 • Eyalet, Kanadalı sanatçı Winston Bronnum’un çelik heykeli olan dünyanın en büyük yapay ıstakozuna ev sahipliği yapıyor. Büyük ıstakoz 90 ton ağırlığında!
 • 20. yüzyılın başlarında, etkili iş dünyası liderleri ve ABD başkanları, dolambaçlı nehirlerinden somon balığı avlamak için New Brunswick’e gitti.
 • Bölge, dünyanın en ünlü balıkçılık nehirlerinden ikisi olan Miramichi ve Restigouche’ye sahiptir.
 • Dünyanın Fransız Fry Başkenti, McCain Foods’un başladığı Florenceville-Bristol’dadır. O çıtır patates kızartmalarını kesinlikle kaçıramazsınız!
 • Dünyanın en uzun kapalı köprüsü , Hartland kasabasında bulunmaktadır.
 • Fredericton, New Brunswick’in başkenti iken, Saint John şehri daha yerleşik ve popülerdir.
 • New Brunswick nüfusu yaklaşık 776.827 olup, bunun üçte ikisi anglofon ve üçte biri francofondur.

New Brunswick Haritası

Main’e yakın ve Quebec’in yanında bulunan New Brunswick, Kanada’nın üç deniz vilayetinin en büyüğüdür. Bölge, doğuda Saint Lawrence Körfezi ve güneyde Fundy Körfezi olmak üzere iki taraftan denize bakmaktadır.

New Brunswick hava durumu

Atlantik Kanada’nın kalbinde yer alan Kanada New Brunswick, ara sıra sıcak günlerle birlikte ılıman yazların tadını çıkarır. Hazirandan eylüle kadar kano, yürüyüş ve ışınları yakalamak gibi yaz aktivitelerinin tadını çıkarmak için en iyi havayı elde edeceksiniz. Turist sezonu boyunca sıcaklık 8 ° C (46 ° F) ile 28 ° C (82 ° F) arasında değişir .

Kanada’nın diğer Atlantik eyaletlerinden farklı olarak, New Brunswick tamamen denizle çevrili değildir. Bu, kışların yoğun kar yağışı olduğu ve burayı harika bir kayak merkezi haline getirdiği anlamına gelir . Aralık ayından Mart ayına kadar muhteşem kayak tepelerinde ve mükemmel kar arabası parkurlarında eğlenin. Kış sıcaklıkları -19 ° C (-2 ° F) ile 3 ° C (37 ° F) arasındadır.

Kanada New Brunswick Şehirleri Ve Kasabaları

Eyaletin üç büyük kentsel bölgesi vardır: Fredericton, Moncton ve Saint John . Orada birinci sınıf galeriler, sevimli küçük restoranlar ve eğlenceli etkinlikler bulacaksınız.

FREDERİCTON

Fredericton eyalet başkenti, İngiliz atmosferiyle sizi büyüleyecek. Muhteşem Viktorya ve Gürcü evlerine hayret edin. Dali, Gainsborough, Turner, Reynolds ve Pre-Raphaelites’in eserlerini sergileyen Beaverbrook Sanat Galerisi’ni /strong>kaçırmamaya dikkat edin. Ücretsiz bir tiyatro performansı ister misiniz? Fredericton Outdoor Summer Theatre’ın ücretsiz performanslarını izlerken piknik yapabileceğiniz Officer’s Square’e gidin.
Nerede kalınır:

 • Carriage House Inn
 • Fredericton Inn
 • Crowne Plaza Lord Beaverbrook

MONCTON

Fransız Kanada kültürünü keşfetmek istiyorsanız, New Brunswick’in en büyük şehirlerinden biri olan Moncton’a gidin. Acadian insanları ve kültürleri hakkında bilgi edinmek için Acadian Müzesi’ni ziyaret edin. Eğlence için şehir merkezinde bulunan Centennial Park’ı keşfetmeye çıkın . Orada bir yüzme havuzu, çim bowling, tenis kortları ve çok sayıda yürüyüş ve bisiklet parkuru bulacaksınız.

Nerede kalınır:

 • LaCasa enShediac
 • Crowne Plaza Moncton Şehir Merkezi
 • L’Hotel St James

SAINT JOHN

New Brunswick gece hayatını yaşamak istiyorsanız, liman kenti Saint John, olmanız gereken yer. Fundy Körfezi’nde yer alan liman, canlı barlar ve muhteşem deniz ürünleri sunan restoranlarla doludur. Dikkat Old City Market , 1785 için bir ağız sulandıran yemek salonu partner arka ve Moosehead Breweries, Kanada’nın en eski bağımsız birahanesi.

Nerede kalınır:

 • Maun Köşk
 • Canadas Best Value Inn St.John
 • Earle of Leinster Inn Tarzı