Genellikle The Mount olarak anılan Mount Saint Vincent University, Halifax , Nova Scotia , Kanada’da bulunan ve 1873’te kurulmuş, halka açık bir lisans üniversitesidir. Mount Saint Vincent, Sanat, Bilim, Eğitim ve Mesleki Çalışmalar alanlarında lisans programları sunmaktadır. The Mount, Uygulamalı İnsan Beslenmesi, Okul Psikolojisi, Çocuk ve Gençlik Çalışmaları, Eğitim, Aile Çalışmaları ve Gerontoloji, Halkla İlişkiler ve Kadın Çalışmaları gibi alanlarda 13 yüksek lisans derecesine sahiptir. The Mount bir doktora programı, bir Ph.D. Eğitim Araştırmaları alanında, St. Francis Xavier Üniversitesi ve Acadia Üniversitesi ile ortak bir girişim aracılığıyla. The Mount, 190’dan fazla kurs, 10’un üzerinde tam lisans programı ve dört yüksek lisans derecesi, çevrimiçi program sunmaktadır.

Üniversite, küçük sınıfları, uzmanlık programları ve konumu nedeniyle kısmen birçok öğrenciyi cezbetmektedir. The Mount, Cinsiyet Kimliği ve Sosyal Uygulamalar ile Gıda Güvenliği ve Politika Değişikliği alanında Kanada Araştırma Başkanlarına sahiptir . Bu kurum, öğrenme güçlüklerinde bir Başkan, Halkla İlişkiler Yüksek Lisans programı, İletişim Çalışmalarında Bilim Lisansı ve çok sayıda diğer program, fakülte ve araştırma girişimlerine sahip olduğu için ülke çapında benzersizdir.

Mount Saint Vincent University Programları

Mount Saint Vincent Üniversitesi, Sanat, Bilim ve Mesleki Çalışmalar alanında 40’ın üzerinde lisans derecesi sunmaktadır. Mesleki Çalışmalar programları arasında Uygulamalı İnsan Beslenmesi, İşletme, Çocuk ve Gençlik Çalışması, Aile Çalışmaları ve Gerontoloji, Bilgi Teknolojisi, Halkla İlişkiler, Kar Amacı Gütmeyen Liderlik ve Turizm ve Otelcilik Yönetimi yer almaktadır. Tüm lisans programları iş deneyimi için uygundur, yani herhangi bir Mount öğrencisi, programlarının bir parçası olarak bir işe yerleştirmede (staj, kooperatif, staj) yer alabilir.

The Mount ayrıca İşletme ve Turizm ve Otelcilik Yönetimi alanlarında diplomalar ve Muhasebe, İşletme, Pazarlama, Fransızca Yeterlilik ve Kâr Amacı Gütmeyen Liderlik alanlarında sertifikalar sunmaktadır.

1990’larda Nova Scotia’da lise sonrası programların birleştirilmesinin ardından, Mount Halifax bölgesindeki tek eğitim programına ev sahipliği yaptı. Eğitim Fakültesi, Atlantik Kanada’daki tek okul psikolojisi yüksek lisans programına ev sahipliği yapmaktadır . Bu programın mezunları, Nova Scotia’da ve Kanada’daki diğer bazı illerde kayıtlı psikolog olmaya hak kazanırlar.

Mount, 16 araştırma merkezi ve enstitüsüne ev sahipliği yapıyor.

Uygulamalı İnsan Beslenmesi Departmanı, akredite bir diyetetik programa sahiptir. Üniversite, Kanada Diyetisyenleri gibi profesyonel bir kuruluş tarafından akredite edilmiştir ve üniversitenin mezunları daha sonra kayıtlı diyetisyen olabilirler.

Mount Saint Vincent Üniversitesi, Kanada’da Halkla İlişkiler Yüksek Lisans programı (MPR) sunan tek üniversitedir. MPR programı Ekim 2009’da birinci sınıfını bitirdi. Kanada Halkla İlişkiler Derneği (CPRS) MSVU’nun, Mesleğe Giden Yollar kılavuzunda halkla ilişkiler eğitiminde mükemmellik için MPR programını takdir ediyor.

Sizde Kanada Üniversitelerinde Eğitim Almak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Üniversiteleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.