Moda endüstrisinde stil sahibi ve yaratıcılıklarını yönlendiren disiplin için çok heyecan verici bir kariyer var. Bir moda tasarımcısı olarak modaya göre iş yapmak ya da kendinizi pazarlamakla ilgileniyorsanız, Ontario’daki moda programları size gitmek istediğiniz yere gidebilir.

Kariyerine zor işlerin tükettiği bir sektörde başlamaya hazırsanız, bilmeniz gereken şey.

Moda Kolejleri/Bölümleri

Moda sanatları ve moda tasarım programları, öğrencilere moda tarihinden tekstil teknolojisindeki en son teknolojiye kadar tam bilgi vermek için yapılandırılmıştır. Desen hazırlama, giysi yapımı ve bilgisayar destekli tasarımdaki kurslar, hem geleneksel uygulamalı uygulamaları hem de en yeni yazılım ve teknolojiyi kullanmayı teşvik eder.

 

  • Moda Mağazacılık.  Perakende yönetimi, markalaşma, görsel satış, promosyon ve daha fazlasını kapsayan perakende ile modayı birleştirmek.
  • Moda İşletmeciliği / Yönetimi.  Pratik iş eğitimini moda dünyasına birleştirmeye odaklanmak, öğrencileri mağaza yönetimi veya ürün pazarlamasında kariyer için hazırlamak.

Her iki alanda da, endüstri profesyonelleriyle buluşmak ve dünyanın dört bir yanındaki yeni moda noktalarına seyahat etmek de dahil olmak üzere, eğitiminizi tamamlayacak çok sayıda gerçek eğitim fırsatı bekleyebilirsiniz. Bir işe yerleştirme aynı zamanda müfredatın bir parçası olabilir.

Genel Moda Program Gereksinimleri

Yabancı öğrencilerde aranılan şartlarda değişiklik gözlemlenmesi olası bir ihtimaldir.

Moda İşler ve Maaşlar

Model yapımı ya da moda satın alma gibi sahne arkasındaki işlerden film ve tiyatro için kostüm araştırması gibi işler , moda mezunlarına açık birçok fırsat var. Öğrenciler ayrıca kendi tasarımlarını pazarlamak veya perakendecilerle tasarım danışmanı olarak çalışmak için hazırlanırlar.

İş piyasası çok çeşitli olduğu için maaşlar değişebilir. Başlangıç ​​maaşları yılda 23.000 dolardan 28.000 dolara kadar çıkabilir, ancak tecrübeli veya bağımsız bir müşteri tabanı oluşturarak maaşlar yılda 50.000 dolara veya daha fazlasına ulaşabilir.

Kanada’da Kolej Eğitimi Almanın 4 Avantajı;

  • Eğitim süreniz boyunca haftalık 20 saatlik çalışma izni,
  • Eğitim programı sonrasında 1 veya 3 yıllık çalışma izni,
  • Eğitim süreniz boyunca eşinizin tam zamanlı çalışma iznine sahip olması,
  • Eğitim sonrasında Kanada Göçmenlik ve Vatandaşlık hakkı!

Aşağıdaki bilgi formunu doldurarak danışmanlarımızın sizinle iletişime geçmesini sağlayabilirsiniz.