Kanada’da çocuk bakımı eğitimi hakkında merak ettiğiniz soruları yanıtladık. Üç yıllık Çocuk ve Gençlik Bakımı ileri düzey diploma programı size, duygusal, sosyal, davranışsal ve / veya zihinsel sağlık ihtiyaçlarını geniş bir yelpazede deneyimleyen çocuk, ergen ve ailelerle çalışmak için gerekli beceri ve bilgiyi sağlamak için tasarlanmıştır. Çocuk ve Gençlik İşçileri, çocuk ve gençlerde değişimi kolaylaştırmak için uzmanlardır ve eğitimciler, tıbbi ve sosyal hizmet uzmanları, ıslah memurları ve çocuklar ve aileleri için bir dizi müdahale, önleme ve tedavi stratejileri uygulamak için adanmış aile organizasyonları gibi diğer profesyonellerle birlikte çalışmaktadır. Bir Çocuk ve Gençlik İşçisi olarak, pozitif değişimi teşvik eden terapötik ilişkilerde anlama ve etkileşimde bulunmaya kararlı değerli bir kaynak olacaksınız.

Çocuk ve Gençlik Bakım profesyonelleri, tüm önleme, müdahale ve tedavi stratejileriyle uğraşırken profesyonel davranış kurallarına uymaktadır. Hem Çocuk ve Gençlik Bakımı programında hem de işyerinde başarılı olmak için, olgun, dışa dönük, hassas, eyleme yönelik ve stresli durumlarla başa çıkma yeteneğine sahip olmanız gerekir. Sizin çalışmalarınız insan davranış ve gelişiminin temel bir anlayışa dayalı çeşitli tedavi, danışmanlık ve tedavi teorilerini içerecektir. Yaklaşık 1200 saatlik bir alan yerleşimi ile birlikte, ergen gelişimi, şiddet, istismar, çeşitlilik, kriz önleme, çocuk ve gençlik yönetimi, terapötik faaliyetler, danışmanlık teorisi ve pratiği, çocuk istisnaları, sağlık, cinsellik, grup ve aile çalışmaları gibi alanları inceleyeceksiniz. ve daha fazlası.

Kanada kolejleri ya da Kanada sertifika programları ile çalışarak eğitim alabilirsiniz.

Kanada’da Çocuk Bakımı Kariyer Olanakları

Çocuk ve Gençlik Bakımı programında, karmaşık duygusal sorunlarla uğraşan çocukların, gençlerin ve ailelerin hayatlarında olumlu bir fark yaratabileceğiniz çeşitli terapötik bağlamlarda çalışacak becerileri geliştireceksiniz. Altı dönemlik ileri düzey diploma programımız, çocuklara, gençlere ve ailelerine konut ve gündüz tedavi merkezleri, grup evleri, hastaneler, genç suçlu programları, çocuk yardım dernekleri, topluluklar gibi bakım ve tedavi sağlayan organizasyonlarda kariyer fırsatları yaratmaya hazırlar. özel eğitim sınıflarında çocuk ve gençlerle çalışan temel programlar ve okullar.