Kanada’da Görsel Sanatlar eğitimi hakkında merak ettiğiniz soruları yantladık. Sanat eğitimcileri, her yaştan öğrencilere sınıflarda ve toplum merkezlerinde görsel sanatlar için teşekkür eder ve görsel sanatlar yaratır. Bir öğrenci sanatçısı olarak, sanatsal disiplinlerden oluşan kapsamlı bir listeden seçim yapacak ve ilgileriniz ne olursa olsun yeteneklerinizi güçlendirecek fakülte bulabilirsiniz. Kanada’daki tüm okullarda öğrencilere zengin bakış açısıyla eğitim verilmektedir.

Bir öğrenci öğretmeni olarak, toplum sanat programlarında ve okullarda staj yapacaksınız. Daha sonra derecenizin yarısından sonra, il sertifikasyonuna yol açan uzmanlık programına başvurabilirsiniz.

Bütünsel yaklaşımımızla, küçük sınıflara katılarak, çok sayıda kişisel ilgi görerek, bir kişi, eğitimci ve sanatçı olarak büyüyeceksiniz. Kanada’da görsel sanatlar ve öğretici uygulamalarda sağlam bir eğitim ile, lise derslerini planlamaktan toplum sanat programlarını geliştirmeye, hatta güzel sanatlar müzelerine etkili ve eğitici ziyaretler yapmanıza kadar her şeyi yapmak için tam donanımlı olacaksınız. Geniş tabanlı ve yoğun bir çalışma sayesinde, kendi sanatsal uygulamanızda da güçlü bir temeliniz olacaktır.

Kanada kolejleri ya da Kanada sertifika programları ile çalışarak eğitim alabilirsiniz.

Kanada’da Kolej Eğitimi Almanın 4 Avantajı;

  • Eğitim süreniz boyunca haftalık 20 saatlik çalışma izni,
  • Eğitim programı sonrasında 1 veya 3 yıllık çalışma izni,
  • Eğitim süreniz boyunca eşinizin tam zamanlı çalışma iznine sahip olması,
  • Eğitim sonrasında Kanada Göçmenlik ve Vatandaşlık hakkı!

Aşağıdaki bilgi formunu doldurarak danışmanlarımızın sizinle iletişime geçmesini sağlayabilirsiniz.