Kenjgewin Teg Educational Institute, Kuzey Ontario’daki Mnidoo Mnising Manitoulin Adası’ndaki M’Chigeeng First Nation’da Aborijinlere ait ve kontrol edilen bir lise sonrası kurumdur. KTEI, sekiz üye Birleşmiş Milletler tarafından yönetilmektedir ve Yönetim Kurulu, her üye Birinci Milletten temsilcilerden oluşmaktadır. KTEI, üye nüfusuna ve çevredeki öğrencilere eğitim fırsatları sağlar.

Kenjgewin Teg Educational Institute, Ontario Eğitim Bakanlığı, Kolejler ve Üniversiteler tarafından onaylanan lise sonrası programları sunar. KTEI, devlet kolejleri (Cambrian Koleji ve Sault Koleji) ve üniversiteler (Queen Üniversitesi ve Laurentian Üniversitesi) ile yapılan artikülasyon anlaşmaları aracılığıyla kolej ve üniversite onaylı programlar (sertifikalar, çıraklık, diplomalar ve dereceler) sunmaktadır. Aynı zamanda istihdam öncesi eğitim programları, çalışan eğitimi ve mesleki gelişim atölyeleri sunmaktadır. Müfredat, topluluk ihtiyaçlarını, kültürel mirası ve kimliği yansıttığından emin olmak için Aborjin öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde uyarlanmıştır.

Sizde Kanada Kolejlerinde Eğitim Almak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Kolejleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!