yukon eyaleti

Kanada, birçok farklı millet ve kültürden insanın buluşma noktası haline gelmiştir. Kanada’da yaşamak isteyen veya seyahat etmek isteyen kişilerin aklına ilk gelen sorulardan biriside Kanada’nın kültürel özellikleridir. Her ne kadar çok kültürlü bir ülke olsa bile Kanada’nın kültürel özellikleri arasında vazgeçilemezler vardır.

Eğer Kanada vizesi hakkında bilgi almak isterseniz; BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.

Kanada’da yaşam ve yaşam masrafları hakkında bilgi isterseniz; BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.

Eğitim koordinatörümüz Türkan İBİŞ’in Beykent TV’de Kanadayı ve Kanada’da eğitimi anlattı. Kanada ve Kanada kültürü hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için aşağıdaki videoyu muhakkak izlemelisiniz.

Kanada’nın Kültürel Özelliklerinden Bazıları

Öncelikle Kanadalılar soğuk insanlar gibi durmaktadırlar. Ancak durum kesinlikle böyle değildir. Hatta görebileceğiniz ender kibarlıkta ve içtenlikte insanlardır. Kanada’nın kültürel özellikleri arasında en önemlisi; Her toplumdan bireyin Kanadalı olduğu ve çok kültürlülüğün kişileri bir arada tutan, barışı ve huzuru sağlayan en önemli değer olduğunu bilmektedirler.

Bu değer sadece sözde kalmamış, Kanadayı dünyanın en yaşanılabilir ülkeleri arasına girmesine önderlik etmiştir.

–        En yaygın biçim olarak Güçlü bir tutuş ve göz teması ile tebrik ve tokalaşma ilk karşılaşmada yapılan geleneksel bir davranış biçimidir.

–       Birinin evine girildiğinde ayakkabıları kapının girişinde bırakmak ve içeriye ayakkabılar olmadan girmek.

–       Bireylerin İlk isimleri ailesi ve yakın arkadaşları tarafından kullanılarak çağrılmaktadırlar.

–       Bir yere akşam yemeği partisine davet edildiğinde, davet edilen yere çiçek, en iyi kalite şarap, çikolata veya benzeri hediyelerle gitmek.

–       Birisiyle yapılan yüz yüze konuşmalarda araya bir mesafe konulması ve mümkün olduğunca karşıdaki kişiye dokunmamak dikkat edilen diğer bir davranış şeklidir.

Kanada’yı Bir Bilene Sorun !

Eğitim, Vize ve Göçmenlik Hakkında Kanada Kültür Merkezinin Alanında Uzman Danışmanlarından  Bilgi Almak İçin Aşağıdaki Bilgi Formunu Doldurun: Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin!