kanada bayrağı

Birçok kültürü bir arada barındıran Kanada hakkında sıklıkla sorulan sorulardan biriside “Kanadalılar nasıl giyinir ?”  sorusudur. Özellikle ilk defa Kanada’ya gidecek kişiler bu sorunun yanıtını merak etmektedirler.

Kanada yüksek lisans programlarına katıldığınız takdirde; Çalışırken yarım zamanlı, eğitim sonrasında tam zamanlı çalışma iznine sahip olabileceğinizi ve Kanada vatandaşı olma fırsatınız olduğunu biliyor muydunuz ?

Kanadalılar Nasıl Giyinir ?

Birçok mevsimi yaşayan Kanada’nın giyim kültürünü etkileyen birçok durum yaşanmıştır. Yüzyıllardır giyim tarzı kuşkusuz İngilizce ve Fransızların etkisi altındadır. Avrupa stillerine uygun ve oldukça benzeyen giyim kültürüne sahiptirler.  Bu giyim tarzının çoğu artık Royal Ontario Müzesi ve Kanada Mc Cord Müzesi’nde muhafaza edilmektedir.

 En şık Kanadalılardan biriside ülkenin başbakanı Justin Trudeau olarak gösterilmektedir.

 Günümüzde Kanadalılar Nasıl Giyinir ?

 Batı insanlarının en yaygın giyim özelliklerinden biriside tişört ve pantolon kombinasyonudur. Kazak ve hafif ceketler ilkbahar ve sonbahar için tavsiye edilse de pamuk ve hafif kumaşlar yazın tercih edilir. Kanada çoğu ülkelere nispeten daha soğuk olduğu için kış aylarında diğer soğuk ülkelere oranla kalın giysiler daha çok kullanılmaktadır.

Özellikle Kanada’nın soğuk bölgelerinde yaşayan insanlar daha kalın montları ve aksesuarları tercih etmektedirler. Yüzyıllardır Giyim tarzı kuşkusuz İngiliz  ve Fransızların etkisi ile Avrupalı stillerine uygun ağırlıklı olarak etkilenmiştirBu giyim tarzının çoğu artık Royal Ontario Müzesi ve Kanada Mc Cord Müzesi’nde muhafaza ediyorlar

Giyim tarzınızı etkileyen en önemli faktörlerden biriside iklimdir. Kanada iklimi hakkındaki videomuzu izlemeyi unutmayın. 

Batılıların tarzı olan  en yaygın kıyafetleri gibi temel t-shirt ve kot pantolonlar giyinmek Kanadalıların bugünkü giyim tarzını göstermektedir. Kazak ve hafif ceketler ilkbahar ve sonbahar için tavsiye edilse de pamuk ve hafif kumaşlar yazın tercih edilir.

Kanada çoğu ülkelere nispeten daha soğuk olduğu için kış aylarında diğer soğuk ülkelere oranla kalın giysiler daha çok kullanılmaktadır. Kalın ceket, parka ve kazak ağır katmak giysiler olup sert geçen kış dönemlerinde kişileri muhafaza etmektedirler.  Özellikle kafayı sıcak tutmak için şapka ve bereler oldukça popülerdir.

Kanada’yı Bir Bilene Sorun !

Eğitim, Vize ve Göçmenlik Hakkında Kanada Kültür Merkezinin Alanında Uzman Danışmanlarından  Bilgi Almak İçin Aşağıdaki Bilgi Formunu Doldurun: Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin!