Birçok milletten oluşan Kanada, oldukça fazla kültürü bir arada barındırmaktadır.  Yüz ölçümü olarak Rusya’dan sonra dünyanın en büyük 2. ülkesi konumuna sahiptir. Çok milletli olmak Kanadalıların gurur duyduğu, onları huzur ve barış içerisinde yaşamalarını sağlayan faktörlerden birisidir.

Kanada hakkında bilgi almak isterseniz aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Kanada Kültürü Hakkında Bilgi

Ülkenin  ve Kanada Kültürünün kurucu ataları olan İngiliz ve Fransızlar karışık bir Kuzey Amerika kıtasında yer alan, geleceğe ışık tutacak bir kültürün doğuşuna sebep olmuşlardır.

 Dünyanın her noktasından gelen insanlar ülke içerisinde birçok bölge ve eyalette yaşamakta olup, Kanada bayrağı altında birleşmişlerdir. İngilizce ve Fransızca’nıın anadil olarak kabul gördüğü Kanada, birçok milletin bir arada yaşadığı, barış ve huzur ülkesidir. Hatta dünyanın en yaşanabilir ülkeleri arasında yer almaktadır. Kanada kültürünü oluşturan en önemli etkenlerden biriside budur.

Kanada Kültüründe Önem Verilen Örf Ve Gelenekler

 Her kültürün kendine ait davranışları vardır. Bu davranışların ötesine çıkmak birçok zaman kabalık olarak algılanacaktır. 

 –   En yaygın biçim olarak Güçlü bir tutuş ve göz teması ile tebrik ve tokalaşma ilk karşılaşmada yapılan geleneksel bir davranış biçimidir.

–       Birinin evine girildiğinde ayakkabıları kapının girişinde bırakmak ve içeriye ayakkabılar olmadan girmek.

–       Bireylerin İlk isimleri ailesi ve yakın arkadaşları tarafından kullanılarak çağrılmaktadırlar.

–       Bir yere akşam yemeği partisine davet edildiğinde, davet edilen yere çiçek, en iyi kalite şarap, çikolata veya benzeri hediyelerle gitmek.

–       Birisiyle yapılan yüz yüze konuşmalarda araya bir mesafe konulması ve mümkün olduğunca karşıdaki kişiye dokunmamak dikkat edilen diğer bir davranış şeklidir.