Kanada’nın en iyi üniversiteleri listesine baktığımızda karşımıza birçok seçenek çıkmaktadır. Kanada üniversiteleri tüm dünyada kendini kanıtlamış, başarılı eğitim programlarını öğrencilere sunmaktadır. En iyi Kanada üniversitelerini incelediğimizde öğrenciler için birçok seçenek mevcuttur. Özellikle Kanada üniversitelerine sınavsız giriş hakkı bulunması tercih edilmesindeki en önemli sebepler arasındadır. Kanada Kültür Merkezi, Kanada üniversiteleri başvurusunda tam yetkilidir. 

Dünyanın en iyi eğitim sistemlerinden birisine sahip olan Kanada’da üniversite eğitiminizi oldukça ekonomik hatta Türkiye’deki özel okul ücretlerine yakın ücretlerle almanız mümkündür. Eğitim alırken çalışma izni vermesi, eğitim sonrasında tam zamanlı çalışma izni ve göçmenlik imkanı sunuyor olması Kanada üniversitelerini diğer ülkelerden ayıran en büyük özelliktir. Peki, en iyi Kanada üniversiteleri hangileridir.

Aslına bakarsanız Kanada’nın en üniversiteleri gibi bir ayrım yapmamız çokta mümkün değildir. Başta belirttiğimiz gibi; Kanada dünyanın en kaliteli eğitim sistemlerinden birisine sahiptir. Refah seviyesi ve ülkenin genel görünümüne baktığımız takdirde bunu görebiliriz.

Kanada üniversitelerinde eğitim almanın avantajı nedir ?

En İyi Kanada Üniversiteleri

10. Laval Üniversitesi

Laval University , 1663 yılında Quebec’de kurulmuştur. Okul köklü tarihiyle dikkat çekmektedir.Pierre Moreau Régis Labeaume René Lévesque gibi isimler Laval üniversitesinden mezun olmuşlardır.

9. Dolhouse ÜniversitesiDolhouse Üniversitesi

Halifax şehrinde yer alan Dolhouse üniversitesi; Joe Clark, Darrell Dexter gibi bir çok önemli insan burada eğitim almıştır.

8. Calgary Üniversitesi

İsmini bulunduğu şehirden alan Calgary üniversitesi birçok tanınan isme ev sahipliği yapmıştır. James Gosling, Stephen Harper gibi isimler dikkat çekmektedir.

7. University of Waterloo

University of Waterloo , 1957 yılında kurulmuştur. University of Waterloo özel değil , devlete ait üniversitelerden birisidir. Oldukça büyük başarılara imza atan üniversite, en iyi 10 Kanada üniversiteleri arasında gösterilmektedir.

6. Alberta ÜniversitesiAlberta Üniversitesi İngilizce: University of Alberta, bir kamu araştırma üniversitesi olup; Edmonton, Alberta, Kanada’da bulunmaktadır. Üniversite 1908 yılında kurulmuştur.

5. McMaster Üniversitesi

Hamilton’da yer alan McMaster üniversitesi, Kanada’nın en iyi üniversiteleri arasında gösterilmektedir.

4. Montreal Üniversitesi

1969 yılında , Quebec eyaletinde kurulmuştur. Kanada Montreal üniversitesi , özel bir okul değil , devlete ait okullardan birisidir. Christy Chung, Pierre Karl Péladeau , Martin Lemay bu okulda öğrenim gören ünlülerden yalnızca bir kaçıdır.

3. Ottawa Üniversitesi

Kanada’nın en iyi üniversiteleri arasında gösterilen Ottawa üniversitesi, Türk öğrencilere büyük burslar sunmuşlardır.

2. McGill Üniversitesi1821 yılında kurulan McGill Üniversitesi, Kanada’nın Montreal şehrinde bulunan ve Kanada’nın en eski üniversitesi olan bir devlet üniversitesidir.  Kanada başbakanı Justin Trudeau, ünlü müzisyen Leonard Cohen ve sayısız birçok isim McGill üniversitesinden mezundur.

1. Toronto Üniversitesi

Toronto Üniversitesi Toronto, Kanada’da bulunan kamu araştırma üniversitesidir. AAU,’e üye iki Kanada üniversitesinden birisidir. 2015 yılında, U.S. News & World Report tarafından dünyanın en iyi 16. üniversitesi olarak seçilmiştir. Okul, sayısız kişiye öğrenim imkanı sunmuştur.

 

 Sizlerde dünyanın en prestijli üniversitelerinden mezun olmak, parlak bir geleceğe ilk adımı atmak için Türkiye’nin Kanada’ya özgü ilk ve tek organizasyonu olan Kanada Kültür Merkezi ile Kanada üniversiteleri başvurunuzu kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. 

Kanada üniversite ücretleri; Eğitim almak istediğiniz bölüm, üniversite ve eyalet belirleyici faktörler arasında yer almaktadır. Kanada üniversite fiyatları için; Kanada Üniversite Fiyatları

En İyi Kanada Üniversitelerine Nasıl Başvuru Yapılır ?

Kanada üniversiteleri merkezi bir sınava bağlı değildir. Öğrencilerin başvuruları ve sonrasında kabul işlemleri gerçekleştirilmektedir. Bu yüzden başvuru adımları dikkatli ve profesyonel danışmanlarla birlikte gerçekleştirilmelidir.

Kanada Kültür Merkezi, Kanada üniversiteleri başvurunda uzman ve yetkili bir kurumdur. Kanada Kültür Merkezi ile Kanada’da eğitim başvurularınızı güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Üniversiteleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin!