Kanada, iki anadile sahip bir ülkedir. İngilizce ve Fransızca anadil olarak kullanılmaktadır. Amerikan İngilizcesi ve İngiliz İngilizcesinden biraz farklı olan Fransızca ve Kanada İngilizcesi konuşulmaktadır.

Kanada İngilizcesi, İngiliz ve Amerikan İngilizcesine çok yakındır. İngiliz etkisi, Kanada’nın geçmişte Birleşik Krallık tarafından yönetilmesinden kaynaklanmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri’ne çok yakın olduğu için Amerika İngilizcesine oldukça benzemektedir.

Kanada İngilizcesi tüm dünyada geçerli aksana sahiptir. Kanada dil okulu programları öğrencilere benzersiz eğitim fırsatları sunmaktadır. Kanada Kültür Merkezi ile Kanada dil okulları başvurularınızı güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

 Kanada İngilizcesini daha doğru Kanada’yı yakından tanımak için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Bilgileri eğitim koordinatörümüz Türkan İBİŞ İNCE aktarıyor. 

Kanada İngilizcesi Örnekleri

Kanada İngilizcesi ile ilgili olarak Kanada’daki günlük yaşamınızda neler bulacağınıza dair bazı örnekler:

– “Merkez” anlamına gelen Center kelimesi , Amerikan İngilizcesinde olduğu gibi olarak telaffuz edilir ;

– Amerikan İngilizcesinde “z” harfi “zi” olarak okunur; Kanada İngilizcesinde “zed” konuşulmaktadır;

– Renk ve lezzet kelimeleri Kanada İngilizcesinde “u” ile yazılmıştır. Amerikan İngilizcesinde ise “u” olmadan yazılır:

– Pratik ve analiz kelimeleri Kanada İngilizcesinde “s” ile yazılmıştır . Amerika Birleşik Devletleri’nde “c” ve “z” ile yazılırlar: practice/analyze.

Kanada dil okulu programları öğrenciler için en iyi seçeneklerden birisidir. Çok kültürlü bir ülke olması ve misafirperver olmasından dolayı eğitim almak isteyen öğrenciler için en iyi seçeneklerden birisidir.

Sizde Kanada’da Dil Eğitimi Almak İstiyorsanız Kanada Kültür Merkezi İle İletişime Geçebilirsiniz.