Kanada’da devlet kolejleri öğrenciler tarafından en sık tercih edilen programlardaır. Mesleki eğitimler sunarak, öğrencilerin profesyonel iş yaşamına hazırlanmalarına destek sağlamaktadır. Kanada’da lisans mezunu birçok öğrenci, eğitimin hemen ardından Kanada’da devlet kolejlerinde eğitimlerine devam etmektedirler.

“Kanada devlet kolejleri neden tercih ediliyor ?” sorusunu İsmail İNCE yanıtladı.

Kanada’da Devlet Kolejleri

Ortalama eğitim süresi: 1-3 yıl arasında değişiklik göstermektedir. Üniversite mezunlarının büyük bir bölümü; Lisanslarını tamamladıktan sonra kolejlere devam ederler.

Kanada Kolejlerinde Eğitim Alırken Yarım Zamanlı, Eğitim Sonrasında Tam Zamanlı, Ardından Kanada Göçmenlik Hakkınızın Olduğunu Biliyor Muydunuz ?

Bu okullar ayrıca mesleki amaçlı orta öğretim, is araştırma ile beraber yetişkin nüfusun da yasam boyu öğrenme ihtiyacını karşılamayı amaçlarlar. Geçmişte de bu kurumlar toplumların ihtiyacı değiştikçe ve geliştikçe farklı diploma programları sunmuşlardır, su an bunların en azından 18 tanesi lisans ve uygulamalı lisans programı geliştirmektedirler.

2-3 yıllık ya da daha kısa süreli kolej programları tipik olarak genel akademik konular kadar mesleki amaçlı spesifik müfredat programı da sunarlar. Üniversite mezunlarının önemli bir bölümü, is alanında mesleki beceriler kazanmak amacıyla, lisanslarını tamamladıktan sonra bir koleje devam ederler. Daha küçük sınıfları, kampüs dışı ders imkanları, daha geniş labaratuar alanları, etkileşimli öğretim sistemi düşünüldüğünde, kolejlerin meslekle ilgili müfredat programlarının, üniversitelerin sunduğundan daha yoğun olduğu söylenebilir. Staj ve sürekli eğitim derslerini içeren mesleki programlar giriş seviyelerini ve teknolojiden kreatif sanatlara uzanan programlarını çesitlendirmeye devam ederler. Kolejler, enformasyon teknolojileri, madencilik, çevre ve turizm gibi alanlarda Mükemmel Merkezler olarak bilinirler. Bunlar, ileride uzmanlaşmış Kanada is gücüne katılacak olan kisiler için uygulamalı eğitimler ve müfredatlar hazırlarlar. Sağlık, isletme, uygulamalı sanatlar, üniversiteye hazırlık, sosyal hizmetler, yetişkinlere yönelik eğitim programları ve akademik eğitimler ile diğer full-time ve part-time programlarıyla öne çıkmaktadırlar.

Kanada devlet kolejlerinin özelliği, iş veren merkezli müfredatlarını, ulusal ekonomik politikalara ilişkin kapsamlı öğretim kurumları içinde kombine etmesinden gelir. Kolejler, kamunun çalıştığı alanlardaki ekonomik ve sosyal ihtiyaçları karşılamak amacıyla sürekli olarak değişim ve yeniliği öngören dinamik kurumlardır. Birçok kolej ISO sertifikasını almış olup, toplumun değişen eğitim ihtiyaçlarını karşolamak amacıyla kalite ve mükemmelliyeti ön plana çıkarmışlardır.

Kanadada Üniversite, Kanada Üniversiteleri, Kanada Master-Doktora ve Kanada da Kolej Eğitimi hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz. Aşağıdaki bilgi formunu doldurarak danışmanlarımızın sizinle iletişime geçmesini sağlayabilirsiniz.

Kanada’da Devlet Kolejleri

Aşağıda Kanada devlet kolejleri

Alberta Kolejleri

British Columbia Kolejleri

Manitoba Kolejleri

New Brunswick Kolejleri

Newfoundland and Labrador Kolejleri

Northwest Territories Kolejleri

Nova Scotia Kolejleri

Nunavut Kolejleri

Ontario Kolejleri

Prince Edward Island Kolejleri

Quebec Kolejleri

Saskatchewan Kolejleri

Yukon Kolejleri

Sizde Kanada Kolejlerinde Eğitim Almak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.