Yurtdışında lise eğitimi almak isteyen öğrenciler için en iyi seçenek Kanada liseleridir. Kanada’da yatılı liseler, eğitim almak isteyen öğrencilere birçok avantaj sunar. Öğrenci yurdu, yemek ve öğrencilerin diğer öğrencilere hızlı uyum sağlaması için en iyi seçenektir.

Neden Kanada’da Yatılı Liseler

Yatılı liseler yüksek akademik başarıyı teşvik eder. Göre Kanadalı Akredite Bağımsız Okullar (CAIS), yatılı okul öğrencileri üzerinde fazla zaman harcamak ödev başka okullardaki öğrencilere kıyasla çok daha avantajlıdır. Bu, öğrencilerin ödevlerin ve okumaların zirvesinde kalmak için birbirlerini motive ettikleri destekleyici bir ortamda olumlu bir çalışma etiğini teşvik eder. Üniversiteler öğrencilerin çalışmalarına daha fazla zaman ayırmalarını bekledikleri için, bu adanmışlığı inşa etmek kişinin lise yıllarında kritik önem taşır . Tabii ki, yatılı ortaokullar üniversiteler tarafından büyük saygı görüyor.

Yatılı okullarda ayrıca çok sayıda sınıf dışı etkinlik vardır Kampüste yaşamak, çocuğunuzun bir öğretmenle ihtiyacı olduğu kadar zaman geçirmesini sağlayacaktır. Okula erken gelmek veya mesai saatlerinden sonra kalmak uygun olacaktır. Ekstra dikkat, öğrencilerin geride kalmamalarını ve öğrenmeyi zenginleştirme fırsatlarına sahip olmalarını sağlar. Öğrenciler ayrıca soruları, endişeleri olduğunda veya sadece okuldaki ilginç konuları tartışmak istediklerinde birbirleriyle konuşacaklar. Birlikte yaşarken, kaçınılmaz olarak birlikte büyürler.

Buraya Tıklayarak Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Liseleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin!

 Kanada’da Yatılı Liseler

London International Academy

London International Academy Londra merkezinde bulunmaktadır ve Kanada’nın en popüler okullardan biridir. Ayrıca Londra bulunduğunuz sürece sizinle ilgilenecek çok samimi öğretmenleri ve personelleri vardır.

 • Kanada’nın en seçkin liseleri arasındadır,
 • Maksimum sınıf kapasitesi 18’dir.
 • Birçok sosyal aktiviteyle öğrencilerin gelişimine katkı sağlanır,
 • Güvenli ve temiz öğrenci yurdu.

Pickering College

 Kanada’da yatılı liseler arasında en popüler okullardan biriside: Pickering College’dır.  1842’de Quaker okulu olarak kurulan ve 1909’da mevcut Newmarket lokasyonunda kurulan Pickering College’ın misyonu, egitimde lider olmaktır. Ögrencileri sadece güçlü akademik beceriler gelistirmekle kalmaz aynı zamanda sosyal bilinç ve liderlik becerileri de gelistirirler. Ögrencilerine ögretmenlerini ve sınıf arkadaslarını iyi bildikleri küçük bir okul ortamı sunan okul, ögrencilerine her türlü destek ve tesvigi de saglamaktadır.

 • Güvennli, konforlu ve temiz konaklama imkanı,
 • Kişisel gelişime katkısı olacak birçok etkinlik,
 • Küçük sınıflar,

 Bronte College Kanada

  Kanada’nın en seçkin liseleri arasında gösterilen Bronte College’da eğitim alabilirsiniz! Toronto şehir merkezine sadece 20 dakika uzaklıkta olan Bronte College, öğrenci memnuniyeti ve öğretmenlerin ilgisinden dolayı en sık tercih edilen okullar arasında yer almaktadır.

 • Güvenli ve konforlu konaklama,
 • Şehir merkezinde,
 • Yüksek başarı oranı,
 • Kişisel gelişime katkı sağlayan etkinlikler,

Bize Danışmandan Kanada Liselerine Başvurmayın!

Eğitim başvuruları güven ve deneyim ister. Kanada Kültür Merkezinin alanında uzman danışmanlarıyla GÜVENLE BAŞVURUN!