Sadece bizlerin değil, dünyanın her noktasından eğitim almak için Kanadayı tercih öğrencilerin büyük çoğunluğu aile yanında konaklamayı tercih ediyor. Bunun en önemli sebeplerinden biriside diğer konaklama türlerine oranla çok daha ekonomik olmasıdır.

Kanada dil okulları, Kanada yüksek lisans ve tüm eğitim  programlarına başvurularınızı merkezimiz ile kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Aile yanında konaklama en sık tercih edilen konaklama türlerindendir.

Kanada’da aile yanında konaklamakta sistemin kısaca; Kanada devleti tarafından gelen başvurular doğrultusunda değerlendirilip, şartları karşıladıkları takdirde konaklama hizmeti sağlamaktadırlar.

Genellikle evlerinde bir veya iki odanın kiralanması, sabah kahvaltısı ve akşam yemeği hizmetleri sunulmaktadır. Her ne kadar bizler bu duruma alışık olmasak bile Kanada’da bu kültür yaygındır. Aynı zamanda diğer yöntemlere nazaran çok daha ekonomik ve konforlu olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Kanada’da Aile Yanında Konaklama Ücretleri

Öncelikle ücretlerin sabit olmadığını hatırlatmakta fayda var. Kalacağınız eyalet, şehir hatta bölge bile aile yanı konaklama ücretlerini etkilemektedir.

Şuan Kanada’nın en sık tercih edilen şehirleri arasında Toronto yer alıyor. Toronto şehri üzerinden örnek vermek gerekirse:  ortalama olarak 400 CAD ile 800 CAD arasında değişiklik göstermektedir.

Aile Yanında Konaklarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aslına bakarsanız bu kurallar katı değildir.  Kendi evinizde yaşarken yapmanız gerekenler beklenir. Akşam yemeğe katılmayacaksanız önceden haber vermek, evde sigara kullanılmıyorsa içeride içmemek gibi davranışlar beklenmektedir.