Kanada dil okulu ya da Kanada üniversiteleri programlarına katılan öğrenciler sıklıkla aile yanında konaklamayı tercih etmektedir. Kanada aile yanı konaklama hakkında merak ettiğiniz soruları yanıtladık. Merak ettiğiniz tüm sorular için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Uluslararası öğrencilerin Kanada kültürünü öğrenmelerinin ve İngilizce dil becerilerini geliştirmelerinin en iyi yollarından biri, ev sahibi bir ailenin yanında kalmaktır. Aile yanında konaklama programları, öğrencilerin uluslararası çalışmalarından daha fazla kazanmalarına yardımcı olabilir. Bunun nedeni, bir aile yanında konaklama yoluyla, öğrencilerin konuşma pratiği yapabilecekleri bir anadili İngilizce konuşanlar ağının yanı sıra mutfağı da dahil olmak üzere Kanada kültürü hakkında günlük bilgiler edinebilmeleridir.

Aile yanında kalanların neler sunabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Kanada Aile Yanı Konaklamada, Aileler Dikkatle Seçilir

Tüm ev sahibi aileler, öğrencilerin sıcak, misafirperver ve arkadaş canlısı bir yaşam ortamında kalabilmelerini sağlamak için özenle seçilmiştir.  Gelmeden önce, uluslararası öğrenci programlarındaki tüm öğrencilerin ilgi alanlarını, hobilerini, beslenme gereksinimlerini ve diğer ayrıntıları listeleyen bir başvuru formu doldurması gerekir. İster spor ister tiyatro olsun, aileleri ortak ilgi alanlarına sahip öğrencilerle eşleştirmek için her türlü çaba gösterilmektedir.

Öğrenciler Kanada’daki Aile Yanı Konaklama Programlarıyla İngilizce Becerilerini Hızla Geliştirebilirler

Pek çok öğrenci, İngilizce veya Fransızca dil becerilerini geliştirmek için Kanada’da eğitim almayı tercih ediyor. Bir ev sahibi aileyle yaşamak, çocuğunuzun, dile dalmış olacakları için İngilizce veya Fransızca dil becerilerini geliştirmesi için daha fazla fırsat sağlamaya yardımcı olacaktır.

Ev sahibi ailelerle yaşayan öğrenciler, dili olmayanlara göre çok daha hızlı öğrenirler. Bunun nedeni, anadili İngilizce veya Fransızca konuşanlar ile yaşamak, öğrencilerin dil için bir ‘kulak’ geliştirmeleri ve konuşma becerilerini düzenli olarak pratik yapmaları anlamına gelir.

Aile yanında konaklama en sık tercih edilen konaklama türlerindendir.

Aile Yanı Konaklama Öğrencilerin Kanada Kültürünü Öğrenmelerine Yardımcı Olur

Kanadalı bir aile yanında kalmak, kültürel açıdan zenginleştirici bir deneyim olabilir. İster bir spor maçı seyredin, ister sadece radyo dinleyip Kanada TV şovlarını seyredin, çocuğunuz Kanada kültürü hakkında daha fazla bilgi edinmek için bolca fırsata sahip olacaktır. Aile yanında kalan aileler, uluslararası öğrencileri aile ve toplum faaliyetlerine dahil etme istekleri ve yeni kültürler hakkında bilgi edinme konusundaki ilgi ve takdirlerine göre de değerlendirilir. Bir ev sahibi ailenin yanında kalarak, çocuğunuz birçok eğlenceli aktivitenin tadını çıkarma şansına sahip olacaktır.

Kanada Aile Yanı Konaklama 2. Eviniz Olacaktır

Bir çocuğun ev sahibi ailesi, yurtdışında okurken evlerinden uzakta evleri olacaktır. Pek çok çocuk için ilk kez aileden ayrı yaşıyor olabilir. Ev rahatsızlığı hissetmek yaygındır ve ev sahibi bir ailenin yanında kalmak bununla mücadeleye yardımcı olabilir. Buna ek olarak, tüm aile yanında kalanlar, öğrencilerin Kanada’da öğrenim görürken aileleri ve arkadaşlarıyla iletişimde kalabilmeleri için çalışan internete sahip olacak. Uluslararası öğrenciler gerçekten ‘yeni’ ailelerinin bir parçası olurlar!

Öğrenci Güvenliği Bir Önceliktir

Kanada’da eğitim alan öğrencilerin güvenliği en önemli maddedir. Kanada aile yanı konaklama hizmetinden yararlanacak öğrencilerin, yerleştirilecekleri aileler dikkatle yerleştirilir. Bu sayede üst düzey güvenlik ve kontroller sıklıkla yapılır.

Bu da ilginizi çekebilir: