Kanada’da eğitim almak isteyen öğrenciler için en önemli aşamalardan biriside konaklama sürecidir. Kanada öğrenci yurtları sıklıkla tercih edilmektedir.

Kanada Öğrenci Yurtları

Bir Kanada kolejleri veya Kanada üniversiteleri programlarında okumak için bir kabul mektubunuz mu var? Tebrikler! Bir sonraki adım, Kanada’daki öğrenci konutunuzu mümkün olan en kısa sürede düzenlemektir. Kanada’daki öğrenci eviniz için ne kadar ödeyeceğiniz, yaşayacağınız tür, şehir ve eyalete bağlı olacaktır. Kanada’da göz önünde bulundurulması gereken başlıca öğrenci konut türleri şunlardır:

Kampüs içi konaklama

Kampüste (veya yakınında) olacağınız için ilk yıllar için şiddetle tavsiye edilir, bu da onu diğer öğrencilerle tanışmak ve bağlantı kurmak için harika bir yol olmakla kalmaz. Aynı zamanda derslere girmeyi de kolaylaştırır.

Tipik olarak tek veya ortak bir konaklama arasında seçim yapabilirsiniz. İkincisi tek bir odadan daha ucuzdur. Bazı kurumların, öğrencilerin tek başına veya ilk kez uzakta yaşıyorsanız işleri daha da basitleştirebilecek bir yemek planı ekleme seçeneği vardır.

Bu seçeneği seçmek, mobilya ve benzeri şeyler bulma konusunda endişelenmekten kendinizi kurtaracağınız anlamına gelir. Çünkü muhtemelen zaten bir yatak, ısıtıcı, masa ve raf veya başka bir saklama alanı ile döşenmiştir.