Kanada vizesi işlemleri gerçekleştirilirken adımların dikkatli atılması vize sonucunu etkileyen en önemli faktörler arasındadır. Kanada vizesi online başvurularda işlemler kolaylaştırmakta, süreci kısmen hızlandırmaktadır.

Kanada Vizesi Online Başvuru Nasıl Yapılmaktadır?

Ağustos 2018 itibariyle vize başvuru prosedürlerinin değiştiğini hatırlatmakta fayda var.  Yeni geçilen prosedürle birlikte kişilerin bizzat parmak izi vermek için konsolosluk birimlerine gitmeleri gerekmektedir. Aksi durumda Kanada vizesi online başvuru işlemi gerçekleştirilmiş olsa dahi dikkate alınmayacaktır.

Kanada vizesi başvurularında Kanada Kültür Merkezi güvencesi ve kalitesiyle başvurunuzu kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. 10 yıllık Kanada vizesi sahibi olma şansı sizi bekliyor!

Kanada Vizesi Online Başvurularda Kaç Günde Sonuçlanmaktadır ?

Kesin bir süre belirtmek maalesef mümkün değildir. Ancak online vize başvurusu gerçekleştirmiş olsa dahi kişilerin parmak izi uygulaması geçişi zorunlu kılınmıştır.

Bu işlemler altında ortalama sonuçlanma süresi 2-4 hafta olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak bu sürenin uzaması veya daha kısa sürede sonuçlanması elbette mümkündür.

 Kanada vizesi sonuçlanma süresi hakkında merak ettiğiniz soruların yanıtına aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz. 

 

Kanada Online Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur ?

Parmak izi alınacak olsa dahi Kanada Büyükelçiliği yüz yüze görüşme gerçekleştirmez. Bu yüzden değerlendirmelerin neredeyse tamamı Kanada vizesi başvuru formu dikkate alınarak gerçekleştirilmektedir.

Kanada online vize başvuru formu veya diğer formların tamamı İngilizce veya Fransızca doldurulmaktadır. Bunların yanı sıra üzerinde bilgilerin eksiksiz olarak girilmiş olması hayati önem taşımaktadır. Formun teslim edilmesinin ardından maalesef bir değişiklik yaptırılamaz.