Vize başvurularında süreci hızlandıran adımlardan biriside Kanada vizesi online başvuru işlemidir. Ancak Kanada vizesi online başvuru işlemi gerçekleştirilmiş olsa dahi kişinin parmak izi uygulamasına katılım sağlaması gereklidir. Aksi durumda gerçekleştirilen Kanada vizesi başvurusu geçerli olmayacaktır.

Hızlı ve kolayca Kanada vizesi sahibi olmak için ofisimizle şimdi iletişime geçin!

Kanada Vizesi Online Başvuru

İsminden anlaşılacağı üzere başvurular online olarak gerçekleştirilir. Ancak Kanada Konsolosluğunun Ağustos 2018 itibariyle gitmiş olduğu değişiklikle beraber parmak izi uygulamasına geçiş yapılmıştır.

Parmak izi alınacak olsa dahi Kanada Büyükelçiliği yüz yüze görüşme gerçekleştirmez. Bu yüzden değerlendirmelerin neredeyse tamamı Kanada vizesi başvuru formu dikkate alınarak gerçekleştirilmektedir.

 Kanada online vize başvuru formu veya diğer formların tamamı İngilizce veya Fransızca doldurulmaktadır. Bunların yanı sıra üzerinde bilgilerin eksiksiz olarak girilmiş olması hayati önem taşımaktadır. Formun teslim edilmesinin ardından maalesef bir değişiklik yaptırılamaz.

 

Kanada Vizesi Kaç Günde Çıkar ?

Vizenin sonuçlanma süresi hakkında maalesef ki net bir zaman vermek mümkün değildir. Ancak ortalama bir süre verilebilmektedir. Ortalama sonuçlanma süresi 2-4 hafta aralığında değişmektedir. Parmak izi randevusu için verilen sürede buna dahildir.

Ancak bu süreyi etkileyen birçok faktör olduğunu,  dönemsel ve yoğunluğa göre bu sürenin değiştiğini hatırlatmakta fayda var.

 Kanada vizesi red nedenlerini öğrenmek için videomuzu izleyebilirsiniz.

Kanada Vizesi Ücreti

Son yıllarda Kanada’ya olan ilgi gün geçtikçe artıyor. Gerek öğrenci olarak gitmek isteyen , gerekse turist olarak gitmek isteyen kişi sayısı artıyor. Kanada , Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemektedir.  Vize başvurularından önce , Kanada vizesi ücretini yatırmalısınız.

Kanada vizesi ücreti üçe ayrılmaktadır.

Turistler İçin Kanada Vizesi Ücreti ; Kanada’ya 6 aydan daha kısa süreli ziyaretlerde alınabilecek vizedir. Turistler için Kanada Vizesi ücreti 185 CAD (Kanada Doları).

Öğrenciler İçin Kanada Vizesi Ücreti ; Öğrenciler için Kanada Vizesi ücreti 235  CAD (Kanada Doları.)

Çalışmak İçin Kanada Vizesi Ücreti ; Kanada çalışma vizesi başvurusundan önce yatırmanız gerekir. Ücretiyse 155 CAD (Kanada Doları) dır. Ve Ödemeler Kanada Devletinin hesabına online ve kanada vize başvuru merkezi hesabına yatırılmaktadır.

Kanada vizesi almanın yollarını videodan öğrenebilirsiniz. 

Kanada Vizesi Red Nedenleri

Purpose of Visit: En sık karşımıza çıkan Kanada vizesi red nedenleri arasında yer almaktadır. Özellikle acemi danışmanlar tarafından gerçekleştirilen başvurularda en sık alınan red nedenidir. Vize talebinizin sebebinin anlaşılamamasıdır.
Travel History: Daha önce yurt dışı deneyimi olmayan kişilerin karşısına en sık çıkan red nedenidir. Kişinin gidip, yasal olmayan yolla kalacağına inandığı için karşısına çıkmaktadır.
Financial Reasons: Seyahat amacınızı karşılayacak seviyede bakiyeye veya gelire sahip olmadığınız durumlarda karşımıza çıkabilecek Kanada vizesi red nedenleri arasında yer almaktadır. Ancak kişinin konsolosluğa kendini ifade edememiş olmasından kaynaklı olarak karşımıza çıkabilmektedir.