Kanada Konsolosluğu yüz yüze görüşme gerçekleştirmez. Bunun yerine hazırlanan vize başvuru formu, vize dilekçesi ve evrakları göz önünde bulundurarak değerlendirme yapmaktadır. Bu yüzden bu süreç doğru ve eksiksiz olarak yerine getirilmelidir. Kanada vizesi dilekçe örneği içeriği için yazının devamını dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz.

Bu dilekçelerin kişiye veya kuruma özel hazırlanabilir olması gerekmektedir.

Kanada Vizesi Dilekçe Örneği İçeriği

Dilerseniz öncesinde vize işlemlerinin nasıl gerçekleştiğinden bahsedelim; Kanada vizesi başvuruları gerçekleştirilirken konsolosluk birimlerine iletmek için vize başvuru formu doldurulur, evraklar hazırlanır ve konsolosluğa iletilir. Bazı ülkeler vize görüşmelerini yüz yüze gerçekleştirmektedir.

Ancak bu durum Kanada vizesi başvurularında geçerli değildir. Kanada konsolosluğu direk bireyle görüşme gerçekleştirmez. Evraklara ve ve hazırlanan vize başvuru formunu dikkate almaktadır.

Kanada niyet mektubunun işlevi burada devreye girmektedir. Kişinin Kanada’ya ne amaçla gittiğini, seyahatini anlatan bir mektuptur. Bir nevi dilekçe gibidir.

Özellikle Kanada öğrenci vizesi başvurularında kişinin neden gitmek istediği, ne zaman başlayacağı ve döneceğini anlatan kısa ve öz metindir.

Kanada vizesi başvurusu gerçekleştirmek istiyorsanız; Türkiye’nin Kanada’ya özgü ilk ve tek organizasyonu olan merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Kanada Vizesi Red Nedenleri Nedir ?

Kanada vizesi red nedenlerini videomuzu izleyerek öğrenebilirsiniz.

Kanada vizesi için gerekli evrakların eksik hazırlanması veya gerekli olan vize başvuru formunun hatalı doldurulması vize reddine sebebiyet vermektedir. Acemi ve işinin ehli olmayan organizasyonlarla gerçekleştireceğiniz başvurular red yanıtıyla sonuçlanmaktadır! Bu yüzden Kanada Kültür Merkezinden profesyonel destek alarak Kanada vizesi sürecine bir adım önde başlayabilirsiniz.

Kanada Vizesi İçin Gerekli Evrakları Hazırladım, Vize Almak Zor Mu ?

Aslına bakarsanız bu sorunun yanıtı kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir. Kanada vizesi için gerekli evrakların ve hazırlamış olduğumuz başvuru formları göz önünde bulundurularak vize talebimize yanıt verilmektedir.

Doğru ve hatasız gerçekleştirilen bir başvuruyla 10 senelik Kanada vizesi sahibi olmak hiçte zor olmayacaktır.

Kanada Vizesi Kaç Günde Çıkar ?

Aslına bakarsanız net bir yanıt vermek maalesef mümkün değildir. Ortalama süre 3-5 hafta arasında değişiklik göstermektedir. Gerçekleştirdiğiniz başvuru kategorisi ve konsolosluğun yoğunluğu bu süreyi etkileyen en önemli faktörler arasındadır.

Kanada Vizesi Ücreti Ne Kadar

Her ne kadar Kanada vizesi için gerekli evraklar hazırlanmış, başvuru formu doldurulmuş olsa dahi vize ücreti ödenmeden başvurunun işleme alınması mümkün değildir.

Kanada büyükelçiliği 2017 yılında aldığı kararla birlikte ödemeleri online olarak tahsil etmektedir.