Kanada vizesi uzatmak için gerçekleştirilirken adımların dikkatli gerçekleştirilmesi süreci etkileyen en önemli faktörlerdendir. Özellikle öğrencilerin Kanada vizesi uzatmak için sıklıkla başvurmaktadırlar.

Kanada Vizesi Uzatımı Nasıl Olur ?

Hangi vize kategorisine sahip olduğunuza bağlı olarak süreç farklılık göstermektedir. Turist vizesi, öğrenci vizesi veya çalışma vizesini anlatıyor olacağız.

Kanada Turist Vizesi Uzatmak: Ne yazık ki Kanada turist vizesi süresi bitmeden veya kayıp benzeri bir durum yaşandığı takdirde tekrardan Kanada vizesi başvurusu gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Kanada Öğrenci Vizesi Uzatmak:  Vize başvurunuz sonunda verilen süre genellikle eğitim sürenize paraleldir. Ancak Kanada öğrenci vizesi uzatımının diğer kategorilere nazaran çok daha kolay ilerlediğini hatırlatmakta fayda var.

“Kanada öğrenci vizesi nasıl alınır ?” sorusunu İsmail İNCE yanıtlıyor. 

Türkiye’den veya Kanada’dan Kanada vizesi uzatımı için kolaylıkla başvurunuzu gerçekleştirebiliriz. Kanada’daki göçmenlik ofisleri oradaki vize uzatımı konusunda destek sağlayacaktır.

Kanada Çalışma Vizesi Uzatmak: Bu kategoride süreçlerin farklılık göstereceğini hatırlatmakta fayda var.  Türkiye’den veya Kanada’daki herhangi bir göçmenlik ofisinden kolaylıkla başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

 

Kanada Vizesi Nasıl Alınır

Kanada Vizesi Almak İçin Doğru Adres - Kanada Kültür MerkeziKanada ülkesine gitmek isteyen kişilerin sadece gezmek için gideceği zamanlarda Kendine Özel  (Bordo) pasaport, bir hizmet ve görevi yerine getirmek için Hizmet (Gri) pasaportu, diplomatik işlerini halletmek için gidiyorsa Diplomatik (Siyah) pasaport ve kendi işlerini halletmek için gidiyorsa Husisi (Yeşil) pasaport alması ve Kanada Konsolosluğu’ndan vize almak için müracaat yapması gereklidir. Kanada ülkesine gitmek için müracaatta bulunan kişilerin onayı Kanada Büyükelçiliği tarafından, Konsolosluğun yetki verdiği kurumlar tarafından veya Vize Başvuru Yerleri tarafından yapılmaktadır.

Kanada’da vize işlemleri başvurusunda vizenin alınışına kadar tüm işlemler Vize Başvuru Merkezleri tarafından yapılmış olsa da Kanada’ya seyahat yapmak için vize başvuru yapan kişinin vize onayı için yetkili kurum Kanada Konsolosluğu’dur.

Hızlı ve kolayca Kanada vizesi sahibi olmak için ofisimizle şimdi iletişime geçin!

Vize Başvuru Merkezleri, vize onay işlemlerini Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bürosu olan CIC’a ulaştırmaktan ve vize onayı için işlem yaptırmak isteyen kişilerin vizelerinin onaylanması durumunda o kişiye pasaportunu iletmekle yükümlüdür. Kanada’da yapılan vize müracaatlarında, müracaat yapmak isteyen kişinin tüm bilgilerini ve evraklarını hazırlayıp eksiksiz bir şekilde ulaştırması gereklidir. Kanada Konsolosluğu vizeyi değerlendirme ve vizenin onaylanma aşamasında kişiden her türlü bilgi, ek belge ve evrak isteyebilir.

Bununla beraber Kanada Konsolosluğu’na vize başvuru sırasında sahte belge sunulduğunda veya yalan bilgi verildiği anlaşıldığında Kanada’dan sınır dışı edilir ve yada hapis cezası verilir. Ayrıca sahte belge veya yalan bilgi veren kişinin 5 sene boyunca vize başvurusu yapması yasaklanır.

 

Kanada Vizesi Başvuru Ücreti

Son yıllarda Kanada’ya olan ilgi gün geçtikçe artıyor. Gerek öğrenci olarak gitmek isteyen , gerekse turist olarak gitmek isteyen kişi sayısı artıyor. Kanada , Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemektedir.  Vize başvurularından önce , Kanada vizesi ücretini yatırmalısınız.

Kanada vizesi ücreti üçe ayrılmaktadır.

Turistler İçin Kanada Vizesi Ücreti ; Kanada’ya 6 aydan daha kısa süreli ziyaretlerde alınabilecek vizedir. Turistler için Kanada Vizesi ücreti 185 CAD (Kanada Doları).

Öğrenciler İçin Kanada Vizesi Ücreti ; Öğrenciler için Kanada Vizesi ücreti 235  CAD (Kanada Doları.)