Kanada vizesi başvurusu gerçekleştirilirken akıllara gelen önemli sorulardan biriside “Kanada vizesi almak zor mu ?” sorusu sıklıkla sorulmaktadır.

Aslına bakarsanız bu sorunun yanıtını etkileyen birçok faktör vardır.

Kanada Vizesi Almak Zor Mu ?

Bu soruya net bir yanıt vermek maalesef mümkün değildir. Bu sorunun yanıtını etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Kişinin gidiş amacı, hazırlanan başvuru formu ve evraklar vize sürecini temelden etkilemektedir.

Gerçekleştirilen Kanada vizesi başvurularında bu faktörler göz önünde bulundurularak değerlendirilme gerçekleştirilmektedir.  Bu yüzden hazırlanan Kanada vizesi başvuru formu ve Kanada vizes için gerekli evrakların eksiksiz olması gerekmektedir.

Kanada konsolosluğu çalışanlarının tamamı Türkçe bilmemektedir. Bu yüzden merkezimizde vize başvuruları gerçekleştirilirken gerekli İngilizce çeviri işlemleri yapılmaktadır.

 Kanada vizesi başvurularında olumlu netice almak için başvurunun profesyonel danışmanlarla gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Deneyimlerimiz; İşinin ehli olmayan ve hatalı doldurulan vize başvuru formlarının sıklıkla vize reddi aldığını göstermektedir.

Kanada vizesi almanın yollarını İsmail İNCE aktarıyor.

Kanada Vizesi Red Nedenleri Nelerdir ?

Kanada vizesi red sebepleri arasında birçok sebep bulunmaktadır. Birkaç neden aşağıda yer almaktadır. Kanada vizesi red sebepleriyle ilgili videomuzu izleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Purpose of Visit: En sık karşımıza çıkan Kanada vizesi red nedenleri arasında yer almaktadır. Özellikle acemi danışmanlar tarafından gerçekleştirilen başvurularda en sık alınan red nedenidir. Vize talebinizin sebebinin anlaşılamamasıdır.
Travel History: Daha önce yurt dışı deneyimi olmayan kişilerin karşısına en sık çıkan red nedenidir. Kişinin gidip, yasal olmayan yolla kalacağına inandığı için karşısına çıkmaktadır.
Financial Reasons: Seyahat amacınızı karşılayacak seviyede bakiyeye veya gelire sahip olmadığınız durumlarda karşımıza çıkabilecek Kanada vizesi red nedenleri arasında yer almaktadır.

Kanada Vizesi Kaç Günde Çıkar ?

“Kanada vizesi almak zor mu?” sorusunu yanıtladık ancak sıklıkla sorulan bir başka soruda “Kanada vizesi kaç günde çıkar ?” sorusudur. Aslına bakarsanız bu soruya net bir yanıt vermek mümkün değildir.

Gerçekleştirilen vize başvuru zamanı, konsolosluğun yoğunluğu ve birçok faktör daha Kanada vizesinin sonuçlanma süresini etkilemektedir.

Net bir zaman dilimi olmamakla birlikte başvurular ortalama olarak 2-5 hafta aralığında sonuçlanmaktadır.

Kanada vizesi başvurularınızı, Kanada Kültür Merkezi ile GÜVENLE GERÇEKLEŞTİRİN! 10 Yıllık Kanada vizesi sahibi olma şansını yakalayın.

 

Kanada Vize Ücreti Ne Kadar ?

Başvurunun gerçekleştirildiği kategoriye göre Kanada vize ücreti değişiklik göstermektedir. 2017 yılından itibaren artık Kanada vize ücreti sadece online olarak ödenebilmektedir.

Artık banka yolu veya farklı bir kanal vasıtasıyla ödeme gerçekleştirilebilmesi maalesef mümkün değildir.

Kanada Turist Vizesi Ücreti: 185 Kanada Doları

Kanada Öğrenci Vizesi Ücreti: 235 Kanada Doları