Vize başvuru sürecinde birçok aşama vardır. Vize başvuru formunun doldurulması, evrakların hazırlanması ve Kanada vize randevusu alınması bu süreçlerin bir kısmıdır. Kanada vizesi başvurularında gerçekleştirilen güncellemeyle birlikte Kanada vize randevusu olmaksızın vize başvuruları gerçekleştirilemez. Bu sistem  1 Ağustos 2018 itibariyle geçerli olacaktır.

Kanada Konsolosluğunun istediği düzende ve uzun süreli vize başvurusu yapmak için bizimle iletişime geçiniz. 

Kanada Vize Randevusu Nasıl Alınır ?

 Kanada Konsolosluğu geçmişte parmak izine gerek kalmadan vize başvurularını değerlendirmekteydi.  Şu an vize başvurunuzun değerlendirilmesi için biyometrik işlemlerin tamamlanması gerekmektedir. Sanılanın aksine Kanada vize randevusu almak zor değildir. Vize başvuru formunun hazırlanması ve evraklar hazırlandıktan sonra değerlendirmeye alınacaktır.

Kanada vizesi alanında profesyonel destek hizmeti sağlayan Kanada Kültür Merkeziyle gerçekleştirdiğiniz başvurularda randevu işlemlerinde merkezimizden destek alabilirsiniz.

 

Kanada Vizesi Randevu Alma İşlemi Nasıl Yapılır

Randevu işlemleri internet üzerinden gerçekleştirilmektedir. Ancak gideceğiniz seyahat süresini hesaba katarak başvuru işlemini gerçekleştirmeliyiz. “Kanada vizesi kaç günde çıkar ?” sorusunun yanıtı aşağıda yer almaktadır.

“Kanada vizesi kaç günde çıkar?” sorusunun yanıtını İsmail İNCE veriyor.

 Kanada Kültür Merkezi, Kanada vizesi başvurularında kişilere profesyonel destek sağlamaktadır. 2008 yılından itibaren Kanada vizesi alanında hizmet veren Kanada Kültür Merkeziyle başvurunuzu güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Vizesi Randevusu Ne Zamana Verilir ?

Gerçekleştirilen vize başvurularında net bir süreden bahsetmek maalesef mümkün değildir. Ancak ortalama bir süre belirtilebilir Başvurunun gerçekleştirildiği zaman, yoğunluk ve mevsim gibi birçok faktör Kanada vizesi randevu alma tarihini etkilemektedir. Ortalama randevu süresi; 1-3 hafta arasında değişiklik göstermektedir. Bu yüzden seyahat tarihinden en az 4-6 hafta öncesinde vize başvurunuzu yapmış olmanız gerekli.

Elbette, başvuruların azaldığı dönemlerde bu süre çok daha kısalacaktır.

Kanada Vizesi Randevusunda Parmak İzi Nasıl Verilir ?

1 Ağustos 2018 tarihi itibariyle vize prosedürlerinde değişikliğe gidilecektir. Evrak tesliminin yanı sıra parmak izi verilmesi gerekmektedir. Daha önceleri sadece evrak teslimi gerçekleştiriliyordu. Artık katılımın sağlandığı tek bir randevuda tüm işlemler gerçekleştirilir.

Sanılanın aksine parmak için süreci uzun ya da yorucu bir süreç değildir. Ortalama bir iki saat arasında parmak izi ve evrak teslim işlemlerini gerçekleştirmiş olacaksınız.