Kanada turist vizesi başvurusu için tüm adımlar tamamlanmış olsa dahi Kanada turist vizesi ücretini ödemeden başvurunun işleme alınması imkansızdır.

2017 yılı itibariyle Kanada turist vizesi ücretini ödeme yöntemi değişiklik göstermektedir.

Kanada Turist Vizesi Ücreti Ne Kadar ?

Kanada devletinin belirlediği ücret 185 Kanada Doları olarak ücretlendirilir. Ödeme yöntemi 2017 yılı itibariyle dijital platformlar vasıtasıyla gerçekleşmektedir.

Ödemenin yanlış yapılması veya yapılamaması durumunda Kanada turist vizesi işlemleri geçerliliğini yitirmektedir.

Kanada Turist vizesi almanın yollarını İsmail İNCE anlatıyor.

Kanada Vizesi Ücreti Ne Kadar ?

6 ay veya 6 aydan daha uzun süreli öğrencilerin başvuru hakkı kazandığı Kanada öğrenci vizesinde ve çalışma vizesi başvurularında harç bedellerinde değişik görülmektedir.

6 aydan daha uzun süreli eğitim alacak olan kişilerin başvuracağı Kanada öğrenci vizesi harcı 235 CAD’dır. 

Şayet Kanada çalışma vizesi almak istiyorsanız ödemeniz gereken vize harç bedeli 240 CAD olarak ücretlendirilir.

 Kanada Turist Vizesi Almak Kolay Mı ?

Bu sorunun yanıtı tamamen kişiye özeldir. Ancak eksiksiz ve doğru gerçekleştirilen Kanada turist vizesi başvurularında kolaylıkla vize sahibi olmak işten bile değildir.

Alanında uzman danışmanlarımız ve tecrübeli kadromuzla birlikte Kanada vizesi başvurunuzu güvenle yapıyoruz.

Kanada Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar ?

“Kanada vizesi almak zor mu ?” sorusu kadar sık yönlendirilen bir farklı soruda “Kanada vizesi kaç günde çıkar ?” sorudur. Maalesef bu soruya’da net bir yanıt verebilmek mümkün değildir. Bu süreyi etkileyen birçok faktör olmasının yanı sıra Kanada Büyükelçiliğinin yoğunluğu’da bu süreyi etkilemektedir.

Kanada Kültür Merkezi Genel Müdürü İsmail İNCE, Kanada turist vizesinin kaç günde sonuçlanacağına dair bilgileri aktarıyor. 

Ancak bu soruya ortalama bir yanıt vermek mümkündür. Ortalama olarak 2-5 hafta aralığında Kanada konsolosluğu vize taleplerine yanıt vermektedir. Tabi ki bu sürenin kısalması veya uzaması durumuyla karşılaşma ihtimalimiz vardır.

Kanada Kültür Merkezi ile Kanada turist vizesi başvurularınızda 10 yıllık vize sahibi olma şansını yakalayın!

Kanada Kaç Yıllık Vize Veriyor

Gerçekleştirilen vize başvuruları Kanada vizesi süresini etkilemektedir. Gerçekleştirilen vize kategorisi bu sürenin belirlenmesindeki en önemli etkendir.

Kanada turist vizesi başvurularında Kanada Kültür Merkezi olarak 10 yıla kadar Kanada vize başvurunuzu güvenle yapıyoruz.

Kanada Turist Vizesi Red Nedenleri Nelerdir ?

Vize başvurularına olumsuz yanıt verilmesine sebep olacak birkaç farklı red nedeni bulunmaktadır. Ancak Kanada vizesi red’lerinin en önemli nedenlerinden biriside eksik ve hatalı gerçekleştirilen vize başvuruları yer almaktadır.

Kanada turist vizesi red nedenlerini aşağıdaki video üzerinden öğrenebilirsiniz.