Kanada üzerinden farklı bir ülkeye uçuş gerçekleştirilecekse Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının transit vize başvurusu yapılması gerekmektedir. Kanada transit vize başvurusu için gerekli başvuru formları ve evraklarla birlikte başvuru işlemi gerçekleştirilir. Başvurunun neticesine bağlı olarak pasaporta basılarak damgalı hale getirilir.

Kanada transit vizesinin temel amacı Kanada havalimanlarında kullanılmasıdır. Kanada transit vizesi sahipleri havalimanı dışına çıkamazlar! Sadece uçuşlardaki aktarmalar için kullanılabilir.

Hatırlatmakta Fayda Var: Transit vize alma zorunluluğu 24 saat ve üzerinde gerekmektedir. Aksi durumda Kanada transit vize almanıza gerek kalmayacaktır.

Not: Kanada sınırından otobüs, araç veya deniz yoluyla uzun süreli geçiş sağlanacaksa Kanada turist vizesine başvurulur. 

Transit Vize Başvurularında Seyahat Amacının Doğru Belirtilmesi Oldukça Önemlidir. Kanada Kültür Merkezi İle Eksiksiz Ve Seyahat Amacınıza Uygun Transit Vize Başvurusu Gerçekleştirebilirsiniz.

Diğer Vize İhtiyaçlarınız İçin:

Kanada Transit Vizesi Nasıl Alınır ?

Kanada transit vize başvurusu ancak konsolosluğa müracaat edilerek alınabilir. Bunun için izlenmesi gereken prosedürler vardır.

  • Kanada transit vizesi başvuru formunun doldurulması,
  • Gerekli evrakların hazırlanması,
  • Seyahat amacınızı belirten dilekçe,
  • Satın alınmış uçak bileti,
  • Gerekli evrakların eksiksiz olarak hazırlanması,

Doğru ve alanında uzman kişilerce gerçekleştirilen başvurularda Kanada transit vizesi almak oldukça kolaydır. Süreç içerisinde seyahat amacı, tarihler ve gerekli bilgilerin eksiksiz olarak Kanada Konsolosluğuna sunulması gerekir. Kanada konsolosluğa yüz yüze görüşme gerçekleştirmez. Bunun yerine Kanada transit vizesi başvuru formu ve gerekli evrakları değerlendirerek sonuçlandırmaktadır.

Başvurusu süresi ve sonuçlanma zamanı göz önünde bulundurulduğunda en az 3 hafta öncesinden başvuru yapmanızı tavsiye ediyoruz. Havalimanını değil: Kara veya deniz yolunu tercih edecek ise transit vize yeterli olmayacaktır. Kanada turist vizesi bir başka adıyla Kanada ziyaretçi vizesi başvurusu gerçekleştirilmelidir.

Vize başvurularınızı Kanada Kültür Merkezinin alanında uzman danışmanlarıyla birlikte güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Kanada Kültür Merkezi, Kanada vizesi başvurularınızı alanında uzman danışmanlarıyla birlikte güvenle gerçekleştirmektedir.

Kanada Transit Vizesi Kaç Günde Sonuçlanmaktadır ?

Kesin bir zaman dilimi vermek doğru olmayacaktır. Gerek deneyimlerimiz, gerekse konsolosluğunda aktardığı bilgiler dahilinde ortalama sonuçlanma süresinin 10 gün ve civarında olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Ancak vize başvurusu olabilecek en erken zamanda gerçekleştirilmelidir. Özellikle vize başvurunuzun tamamlanması ve gerçekleştirilmesi sürecini göz önünde bulundurulmalıdır. Bu yüzden en az 3 hafta öncesinden başvurunuzu gerçekleştirmemizi tavsiye ediyoruz.

Ancak mağduriyet yaşamamak, uçak biletini satın aldığınız tarihe yetişmesi için en az 2 hafta öncesinden başvurunuzu doğru prosedürlerle gerçekleştirmelisiniz.

Doğru ve eksiksiz gerçekleştirilen başvurular, doğru danışmanlık hizmetiyle çok daha kısa sürede Kanada transit vize sahibi olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey; Merkezimizle iletişime geçmek !

10 Yıllık Kanada Vizesi Sahibi Olmak İçin Buraya TIKLAYABİLİRSİNİZ !

Kısa Sürede Transit Vize Sahibi Olun: Biletinizi Riske Atmayın !

Kanada Transit Vizesi İçin Gerekli Evraklar

  1. Pasaport
  2. Vize talep dilekçesi (kişinin bağlı bulunduğu şirketin antetli kağıdına İngilizce veya Fransızca olarak Kanada Büyükelçiliğine hitaben yazılmış kaşe ve ıslak imzalı
  3. Uçak Bileti (satın alınmış olması zorunludur)
  4. Pasaport (Kanada seyahati sonrası en az 6 ay geçerli)
  5.  2 adet Biometrik fotograf (güncel, arka fonu beyaz, 45×35 mm ölçülerinde)

Kanada Transit Vizesi Ücreti Ne Kadar ?

Kanada transit vizesi ücretlerini öğrenmek için aşağıdaki bilgi formunu doldurabilirsiniz.

Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Vizesi Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin!