Kanada Post Graduate programları sıklıkla tercih edilen eğitim programları arasında yer almaktadır. Özellikle bir alanda uzmanlaşmak isteyen bireylerin sıklıkla tercih ettiği Kanada Post Graduate programları, ekonomik olması ve öğrencilere eğitim sonrasında çalışma hakkı ve göçmenlik fırsatı sunmasından dolayı sıklıkla tercih edilmektedir.

Kanada Post Graduate Programı Nedir

Kanada yüksek lisans programlarına kıyasla çok daha kısa süren programlarıdır. Yüksek lisans programları 3 yıla kadar sürebilirken, Kanada Post Graduate programları 1 ya da yıldır. Ayrıca eğitim alınan kuruma bağlı olarak 2 ya da 4 yarıyıl olarak eğitim verilebilir.

Kanada’nın en iyi kolejlerine alanında uzman danışmanlarla başvurun !

Popüler Kanada Post Graduate Programları

Öğrencileri bekleyen birçok farklı vardır. Kanada sertifika programları hakkında merak ettiğiniz sorulara Kanada Kültür Merkezi ile yanıt bulabilir ve alanında uzman eğitim danışmanlarıyla birlikte başvurularınızı güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

Business Management

Kanada MBA  programları, öğrenciler için en iyi yer olarak kabul edilir. Kanada’da eğitim süresince yarım zamanlı, eğitim sonrasında tam zamanlı çalışma izni olmasından dolayı oldukça avantajlıdır. Kanada’daki MBA programları ABD’dekinden çok daha uygun maliyetlidir.

Hospitality Management

Kanada, gelişen otelcilik sektörü ile dünyaca ünlü bir turizm destinasyonudur. Kanada’daki konaklama ve turizm kolejleri, oteller, havayolları, seyahat şirketleri ve yolcu gemileriyle çalışmak için gerekli becerileri geliştirmenize yardımcı olabilir.

Health Science

Sağlık bilimi, çok çeşitli sağlık konularını kapsar. Kanada kolejleri, Mesleki Sağlık ve Güvenlik, Radyasyon Tedavisi, uluslararası sağlık girişimleri ve nüfus sağlığı gibi çok sayıda sağlık bilimleri ve teknoloji programı sunar.

Science and Engineering

Kanada mühendislik dereceleri dünya çapında iyi karşılanır ve ayrıca bir iş başvurusunda bulunurken uluslararası öğrencilere rekabet avantajı sağlar. Bir mühendislik programını akredite etme prosedürü, Mühendisler Kanada’nın (EC) çalışan bir Kurulu olan Kanada Mühendislik Akreditasyon Kurulu (CEAB) tarafından üstlenilir.

Information Technology

Bilgi Teknolojisi endüstrisi, yaratıcı tasarım ve yenilik açısından Kanada’da yüksek bir hızla büyüyor. Kanada, BT mezunları için maksimum sayıda istihdam fırsatı sunmaktadır. Önümüzdeki beş yıl içinde, Kanada’daki Bilgi İşlem çalışanlarına olan talep artacak.

Kanada Post Graduate Programları Kabul Şartları

  • Lisans derecenizde en az %50 başarı,
  • Eğitim ücretini karşılayacak maaliyet,
  • Gerekli IELTS puanı,

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun:  Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.