Quebec City

Kanada Fransızca dil okulu eğitim programları sıklıkla ziyaret edilmektedir. Özellikle Fransa’daki eğitim programlarına nazaran çok daha ekonomik olması sebebiyle en ideal tercihlerden birisi olacaktır.

Kanada Fransızca dil okulunakatılım sağlayacak öğrencilerin bilmesi gereken önemli bilgilerden biriside; Paris’den sonra dünyanın en çok Fransızca konuşulan şehridir. Sürekli pratik yaparak daha hızlı ve günlük konuşma diline hakim olarak öğreneceksiniz.

Kanada dil okullarında çalışma izni hakkım var mıdır ?” sorusunu İsmail İNCE yanıtlıyor. 

Kanada Fransızca Dil Okulu

Birçok farklı kurumda eğitim alma şansınız bulunmaktadır. Eğitim kurumlarının büyük çoğunluğu Montreal ve çevresinde bulunmaktadır.

Özellikle Quebec eyaletinde Fransızca diğer bölgelere göre çok daha yoğun kullanılmakta ve birinci dil olarak kabul edilmektedir. Hem pratik açısından, hemde kaliteli eğitim şansı yakalamak açısından ideal seçim olabilir.

Kanada Fransızca dil okulu başvurularınızı merkezimiz üzerinden kolaylıkla ve hızlıca gerçekleştirebilirsiniz. Alanın uzman danışmanlarla sadece dil okullarına değil, Kanada öğrenci vizesi ihtiyaçlarınız konusunda’da yardımcı olmaktadırlar. 

Kanada Fransızca Dil Okulu Fiyatları Ne Kadar ?

Katılacağınız programa ve eğitim yoğunluğuna bağlı olarak bu ücret değişmektedir. Aşağıdaki rakamlar sadece örnek vermek amacıyla hazırlanmıştır. Kanada dil okulu fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki bilgi formunu doldurarak iletişime geçebilirsiniz.

4 Hafta 1032 CAD
8 Hafta 2064 CAD
12 Hafta 2976 CAD
16 Hafta 3968 CAD
24 Hafta 5160 CAD
28 Hafta 6020 CAD
36 Hafta 7740 CAD

Fransızca Dil Okullarında Konaklama Seçenekleri Nelerdir ?

Kanada dil okulları eğitimi alırken öğrencilerin kafasını en çok karıştıran konulardan bir tanesi de konaklamadır. Çünkü eğitim kalitesi kadar güvenilir bir yerde konaklamak değerlidir. Konaklamanın bunun yanı sıra Kanada’da yaşayacağınız anları daha eğlenceli kılacak seçenekler sunacağını da ifade etmek gerekir.

Kanada dil okullarında eğitim almak isteyen öğrenciler için birçok seçenek vardır.

Aile Yanında Konaklama: En sık tercih edilen yöntemdir. Kanada devleti ve eğitim alacağınız kurumun anlaşmalı olduğu bir ailenin oda kiralamasıdır. Genellikle sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahildir. Bu kültüre sahip olmamızdan dolayı öğrencilerin yadırgadığı oluyor. Ancak orayı pansiyon olarak kabul edebilirsiniz. Ortalama aylık maliyet akşam yemeği dahil 700-900 CAD aralığında değişiklik göstermektedir.

Ev Kiralama: Tercih edilen ancak en masraflı yöntemler arasında yer almaktadır. Kiralayacağınız evlerin ücretini değiştiren en önemli faktör; Şehir merkezine olan uzaklığıdır. Aşağıdaki listede şehirlere göre ortalama ücretler yer almaktadır. Ancak bu ücretlerin altında veya üzerinde olabilir.

  • Toronto – CAD $1,900
  • Vancouver – CAD $1,950
  • Ottawa – CAD $1,300
  • Montreal – CAD $1,050
  • Edmonton – CAD $1,500
  • Calgary – CAD $1,600

Yurtta Konaklama: Bir başka alternatiftir. Sizler gibi uluslararası öğrencilerin kaldığı bu yurtlar: İnsanları daha yakından tanımak, arkadaş edinmek için biçilmiş kaftandır. 750-2000 CAD aralığında değişiklik göstermektedir. Tabi buradaki şehirler ve merkeze olan uzaklık en önemli faktörlerden birisidir.

Kanada Dil Okulu Çalışma İzni Var mı?

Kanada dil okulu programlarında çalışma izni yoktur. Ancak eğitim programları sonrasında üniversite, yüksek lisans veya master gibi programlarda çalışma izni vardır. Detaylı Bilgi Almak İçin: Kanada’da Çalışarak Eğitim

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.