Kanada Kültür Merkezi Desteği İle Kanada Öğrenci Vizesi Hakkında Aradığınız Tüm Soruların Cevabını Bu Sayfada Bulacaksınız. Bu Sayfadan Faydalanarak Hatasız Başvuru Yapmak İçin Dikkatlice İncelemenizi Tavsiye Ederiz!

Kanada’da eğitim almak isteyen öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik vize başvurusu gerçekleştirilir. Başvuru öncesinde öğrencilerin Kanada’daki herhangi bir eğitim programından kabul almış olması gerekmektedir.

Kanada öğrenci vizesi başvurularınızı Kanada Kültür Merkezi ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Kanada Kültür Merkezi, 10 yılı aşkın deneyimiyle profesyonel danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Kanada Öğrenci Vizesini Bir Bilene Sorun: Hayalleriniz Gerçek Olsun!

Kanada öğrenci vizesi başvurusu doğru kategoride gerçekleştirilmektedir. Kanada’da birçok eğitim programı öğrencilere sunulmaktadır. 3 ayrı kategoride incelememiz mümkündür.

Sizde Kanada Vizesi Sahibi Olmak İstiyorsanız Kanada Kültür Merkezi İle Güvenle Başvurabilirsiniz.

Kanada Öğrenci Vizesi Aşamaları

Kanada öğrenci vizesi başvurusu gerçekleştirilirken tüm adımlar ve prosedürler eksiksiz olarak yerine getirilmelidir. Kanada öğrenci vizesi başvurusu yapmak deneyim ve güven gerektirir. Kanada Kültür Merkezi ile Kanada öğrenci vizesi başvurunuzu güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için şimdi iletişime geçebilirsiniz. 

Kanada Vizesini Bir Bilene Sorun: Hayalleriniz Gerçek Olsun!Eğitim Programından Kabul Almak

Kanada öğrenci vizesi başvurusu gerçekleştirmek isteyen öğrencilerin Kanada’daki eğitim programlarından herhangi birisinden kabul mektubunun olması gerekmektedir.

Kanada dil okulları, Kanada liseleri, Kanada üniversiteleri, Kanada kolejleri gibi birçok program daha öğrencilere sunulmaktadır. Kanada Kültür Merkezi ile Kanada eğitim başvurularınızı güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

Vize Başvuru Formunun Doldurulması

Kanada öğrenci vizesinin en önemli adımı vize başvuru formunun doldurulmasıdır. Kanada Konsolosluğu yüz yüze görüşme gerçekleştirmez. (İstisnai durumlar hariçtir.) Bunun yerine hazırlanan vize başvuru formu aracılığıyla değerlendirmektedir.

Kanada öğrenci vizesi başvuru formunda kişinin şahsına ait ve eğitim alacağı programlarla ilgili bilgiler girilmektedir. Girilen bilgiler eksiksiz ve doğru olmalıdır.

Kanada öğrenci vizesi başvurusu yapmak deneyim ve güven gerektirir. Kanada Kültür Merkezi ile Kanada öğrenci vizesini deneyimli danışmanlarıyla, güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Vize başvurularındaki en önemli adımlardan biriside Kanada öğrenci vizesi için gerekli evrakların hazırlanmasıdır. Eğitim alacağınızı, eğitim maliyetini karşılayacağınızı ve eğitim sonrasında geri döneceğinizi kanıtlamanız gerekmektedir. Kanada öğrenci vizesi başvurusu ve süreç hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

 • En az 6 ay geçerli pasaport ( Eğer varsa eski pasaportlar )
 • Vize başvuru formları
 • Fotoğraf: Son 6 ay içinde çekilmiş 4 adet vesikalık fotoğraf.
 • Vize başvuru ücreti: Vize başvuru ücretinin yatırıldığını gösteren Garanti Bankası dekontu
 • Okul kabul belgesiGideceğiniz eğitim kuruluşundan alınmış olan; program bedelini, nerede kalacağınızı, konaklama bedelini, haftada kaç saat ders alacağınızı ve programınızın hangi tarihler arasında olacağını gösterir kabul belgesi. Bu belge Kanada Kültür tarafınca eklenecektir.
 • Okul, konaklama ve diğer masraflarınızı karşılayabileceğinizi gösteren maddi destek bilgileri.
 • Kendinize ya da eğitim masraflarını karşılayacak olan kişiye ait maaş bordrosu, hizmet süresi, sosyal sigorta kayıt bilgilerini içeren çalışma belgesi, ticari sicil kaydı, vergi levhası, son bir yıl içindeki banka dökümleri
 • Tapularınız, araba ruhsatları ve kredi kartlarının fotokopisi
 • Çalışma saatleri içinde ulaşılabilecek telefon numaraları
 • Eğer şu anda başka bir ülkede ikamet ediyorsanız ve Öğrenci izni ya da geçici oturma izniniz varsa vize durumunuzu gösteren evrağın bir fotokopisi
 • Kanada’da seçtiğiniz okulun meslek ve hayatınızın hedeflerine uygunluğunu dile getiren ve Kanada sonrası için yaptığınız planları açıklayan bir niyet mektubu.(İngilizce )
 • Kanada Turisti vizesi ise ziyaretin amacını açıklayan bilgi (İngilizce )
 • Kendi başına seyahat edecek 18 yaşından küçük çocuklar için noterde hazırlanmış anne, baba ve Kanada’da çocuğun mesuliyetini üstlenen kişi tarafından imzalanmış belge.
 • Hala öğrenciyseniz; Diploma veya öğrenci belgesi, transkript. Eğer Türkiye’de bir dil kursuna gittiyseniz oradan alınmış bir mektup. Varsa sertifikalar.
 • Çalışıyorsanız, işyerinizden izin mektubu ve dönüşte aynı işyerinde çalışacaksanız referans mektubu, son 3 ayın maaş ve sigorta bilgileri, işe giriş bildirgesi.
 • Savcılıktan sabıkası olmadığına dair iyi hal kağıdı
 • Kanada Vizesi için Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Askerliğinizi yaptıysanız  terhis belgesi
 • Evli iseniz; Evlilik Cüzdanı, eşinizin ve çocuklarınızın kimlik fotokopileri
 • Eski işverenlerden, öğretmenlerden alınmış referans mektupları

Kanada Öğrenci Vizesi İçin Bankada Ne Kadar Para Olmalı ?

Vize başvurusu gerçekleştirilirken maddi durumunuzu belgelemeniz gerekmektedir. Ancak banka hesabındaki ücretin bir standart tutarı yoktur. Bu tamamen katılacağınız eğitim programına bağlıdır. 6 aylık bir dil okulu programı ile 4 yıllık üniversite eğitimi alacak öğrencilerin maliyetleri farklılık göstermektedir. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Kanada Öğrenci Vizesi Ücreti Ne Kadar ?

Kanada öğrenci vizesi harç bedeli online olarak tahsil edilmektedir. Kanada öğrenci vizesi harç bedeli 235 Kanada Dolarıdır.

Kanada Öğrenci Vizesi Red Sebepleri

Purpose of Visit: En sık karşımıza çıkan Kanada vizesi red nedenleri arasında yer almaktadır. Özellikle acemi danışmanlar tarafından gerçekleştirilen başvurularda en sık alınan red nedenidir. Vize talebinizin sebebinin anlaşılamamasıdır.
Travel History: Daha önce yurt dışı deneyimi olmayan kişilerin karşısına en sık çıkan red nedenidir. Kişinin gidip, yasal olmayan yolla kalacağına inandığı için karşısına çıkmaktadır.
Financial Reasons: Seyahat amacınızı karşılayacak seviyede bakiyeye veya gelire sahip olmadığınız durumlarda karşımıza çıkabilecek Kanada vizesi red nedenleri arasında yer almaktadır.

Sizde Kanada Öğrenci Vizesi Sahibi Olmak İstiyorsanız Bizimle Başvurunuzu Gerçekleştirebilirsiniz!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Öğrenci Vizesi Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin.

Kanada Öğrenci Vizesi Çalışma İzni Var Mı ?

En çok merak edilen sorulardan biriside öğrencilerin eğitim süresince çalışma izninin olup, olmadığıdır. Bazı programlarda eğitim süresince yarım zamanlı çalışma iznine sahip olabilirsiniz. Özellikle Kanada kolejleri, üniversiteler veya yüksek lisans gibi programlara katılacak öğrenciler yarım zamanlı çalışabilir.

Vize Red Sebepleri

En can sıkıcı durumlardan biriside vize başvurusunun olumsuz sonuçlanmasıdır. Çoğu zaman kişilerin eksik veya hatalı başvuru gerçekleştirmesinden dolayı olumsuz yanıt verilir. Kanada vizesi başvurularınızı Kanada Kültür Merkezinin alanında uzman danışmanlarıyla istenilen biçimde ve doğru yöntemlerle gerçekleştirebilirsiniz.

Purpose of Visit: En sık karşımıza çıkan Kanada vizesi red nedenleri arasında yer almaktadır. Özellikle acemi danışmanlar tarafından gerçekleştirilen başvurularda en sık alınan red nedenidir. Vize talebinizin sebebinin anlaşılamamasıdır.
Travel History: Daha önce yurt dışı deneyimi olmayan kişilerin karşısına en sık çıkan red nedenidir. Kişinin gidip, yasal olmayan yolla kalacağına inandığı için karşısına çıkmaktadır.
Financial Reasons: Seyahat amacınızı karşılayacak seviyede bakiyeye veya gelire sahip olmadığınız durumlarda karşımıza çıkabilecek Kanada öğrenci vizesi red sebepleri arasında yer almaktadır.

CAQ Vizesi Nedir ?

Quebec eyaletinde öğrenci olmak isteyen bireylerin öncesinde başvurusunu gerçekleştirdiğimiz ayrı bir vize kategorisidir.

Kanada öğrenci vizesi gerçekleştirilmeden hemen önce başvurulmaktadır. Ne yazık ki CAQ vizesine sahip olmadan, Kanada öğrenci vizesi başvurunuzu gerçekleştirmemiz mümkün değildir.

Gerçekleştirilen başvurular Fransızca veya İngilizce olmak zorundadır.

Kimler CAQ Vizesine Başvuru Yapmalıdır ?

Quebec eyaletinde eğitim alacak, 6 ay ve 6 ayın üzerinde eğitim almak isteyen öğrencilerin CAQ vizesi gerçekleştirmesi gerekmektedir. CAQ başvuru süreçleri Kanada vize başvurusundan oldukça farklıdır. Hızlı ve güvenli başvuru yapmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sizde Kanada Öğrenci Vizesi Sahibi Olmak İstiyorsanız Bizimle Başvurunuzu Gerçekleştirebilirsiniz!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Öğrenci Vizesi Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin.