Kanada öğrenci vizesi başvuruları gerçekleştirilirken adımların dikkatli atılması sürecin en önemli yapı taşlarından birisidir. Her ne kadar Kanada’daki bir eğitim kuruluşundan kabul alınabilse dahi Kanada öğrenci vizesi sahibi olmaksızın eğitim yaşamına başlamanız mümkün değildir. Peki, “Kanada öğrenci vizesi almak zor mu ?”. Bu soruyu sizin için yanıtladık.

 

Kanada öğrenci vizesi nasıl alınır ?

Kanada Öğrenci Vizesi Almak Zor Mu ?

Aslına bakarsanız bu soruya net bir yanıt verebilmek maalesef mümkün değildir. Kanada öğrenci vizesi başvurusu gerçekleştirilirken kendimizi doğru ifade edip, edemediğimiz veya başvurunun Kanada konsolosluğunun istediği düzende yapılıp, yapılmadığı dahi büyük önem taşımaktadır.

Kanada öğrenci vizesi ve Kanada eğitim başvurularınızı Türkiye’nin, Kanada’ya özgü ilk ve tek organizasyonu olan Kanada Kültür Merkezi ile güvenle gerçekleştirin!

Çünkü konsolosluk ile birey arasında birebir görüşme gerçekleştirilmiyor. Hazırlanan başvuru formu ve konsolosluğun istediği düzende hazırlanması gereken evraklar göz önünde bulundurularak kişilerin vize taleplerine yanıt verilmektedir.

Bu yüzden gerçekleştireceğiniz başvurularda profesyonel destek almanız süreci olumlu yönde etkileyecektir. “Kanada öğrenci vizesi almak zor mu?” sorusunun ardından Kanada öğrenci vizesi reddi nedenlerini incelemekte fayda var.

Kanada Öğrenci Vizesi Başvurunuzu Kanada Kültür Merkezi ile GÜVENLE BAŞVURun!

 Kanada Öğrenci Vizesi Red Nedenleri

Purpose of Visit: En sık karşımıza çıkan Kanada vizesi red nedenleri arasında yer almaktadır. Özellikle acemi danışmanlar tarafından gerçekleştirilen başvurularda en sık alınan red nedenidir. Vize talebinizin sebebinin anlaşılamamasıdır.

Travel History: Daha önce yurt dışı deneyimi olmayan kişilerin karşısına en sık çıkan red nedenidir. Kişinin gidip, yasal olmayan yolla kalacağına inandığı için karşısına çıkmaktadır.

Financial Reasons: Seyahat amacınızı karşılayacak seviyede bakiyeye veya gelire sahip olmadığınız durumlarda karşımıza çıkabilecek Kanada vizesi red nedenleri arasında yer almaktadır.

Kanada Öğrenci Vizesi Kaç Günde Çıkar ?

“Kanada öğrenci vizesi almak zor mu?” sorusu kadar sık sorulan sorulardan biriside “Kanada öğrenci vizesi kaç günde çıkar?” sorusudur.

Ancak bu iki soruya net bir zamanlama vermek doğru olmayacak ve yanlış yönlendirmekten ileriye gitmeyecektir.  Bu soruya sadece ortalama bir yanıt verebiliriz. Bu süre 2-5 hafta arasında değişiklik göstermektedir. Konsolosluğun yoğunluğu, başvurduğunuz program ve mevsim dahi bu süreyi etkileyen en önemli faktörler arasında yer almaktadır.