Université Laval , Quebec City , Quebec , Kanada’da bulunan , Fransız dili olan bir kamu araştırma üniversitesidir . Üniversite, 1852’de Kraliçe Victoria tarafından yayınlanan kraliyet tüzüğüyle kuruldu , kökleri François de Montmorency-Laval tarafından 1663’te Séminaire de Québec’in kurulmasına dayanıyor ve onu Kanada’daki en eski yüksek öğrenim merkezi ve ilk Kuzey Amerika kurumu yapıyor. Fransızca olarak yüksek öğrenim sunar. Kampüsü 1950’lerden itibaren Sainte-Foy-Sillery-Cap-Rouge banliyö ilçesinde inşa edilen üniversite, araştırma fonu açısından en iyi 10 Kanada üniversitesi arasında yer almaktadır  ve 4 Kanada Mükemmeliyet Araştırma Kürsüsü sahibidir. Quebec’teki çoğu kurum gibi, adı (Université Laval) İngilizceye çevrilmemiştir.

Programlar

Université Laval 2002 itibariyle 38.000’den fazla öğrenciye 350’nin üzerinde program sundu. Üniversite ayrıca yılda 2.500’den fazla yabancı öğrenciyi çekmekte ve Quebec dışındaki Kanada illerinden gelen yaklaşık 1.000 öğrenciye sahiptir. Pek çok öğrenci üniversiteye , Kanada’dan ve dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere ikinci dil olarak Fransızca eğitim veren Français pour francophones dışı programı için geliyor. Aynı zamanda Quebec’te orman mühendisleri yetiştiren tek üniversitedir.

1980’lerin ortalarından beri Université Laval uzaktan eğitim sunmaktadır; 30’dan fazla program ve 400 kurs, uzaktan eğitimde sunulmaktadır ve bunların% 80’ine internetten erişilebilir.

Fakülteler Ve Okullar

 • İdari Bilimler  [ fr ]
 • Tarım ve Gıda bilimleri *
 • Mimarlık , Kentsel planlama ve Görsel sanatlar
 • Diş hekimliği
 • Eğitim
 • Faculté de Droit (Hukuk Fakültesi)
 • Faculté des Lettres (Beşeri Bilimler)
 • Ormancılık , Coğrafya ve Jeomatik **
 • Hautes Études Internationales (HEI)
 • Sanat
 • İlaç
 • Müzik
 • Hemşirelik
 • Eczane
 • Felsefe
 • Lisansüstü çalışmalar
 • Bilim ve Mühendislik
 • Sosyal Bilimler
 • İlahiyat ve Din Bilimleri

Araştırma

Québec üniversitesi, ülke çapında ödüllendirilen 19 Kanada Mükemmellik Araştırma Kürsüsü’nden dördüne sahiptir: Kanada’nın Yeni Arktik Sınırının Uzaktan Algılamasında Kanada Mükemmellik Araştırma Başkanı, Metabolik Sağlıkta Mikrobiyom-Endokannabinoidom Ekseninde Kanada Araştırma Mükemmelliği Başkanı, Fotonik Yeniliklerde Kanada Mükemmellik Araştırma Kürsüsü ve Nörofotonikte İletişim ve Kanada Mükemmeliyet Araştırma Başkanıdır. Üniversite ayrıca Huawei’den araştırma fonu aldı ancak fonun ayrıntılarını gizli tuttu.

Üniversite Basını

1950 yılında kurulan Les Presses de l’Université Laval , Kanada medeniyeti, edebiyatı, ortaçağ çalışmaları, hukuk, sosyal bilimler, fizik bilimleri ve mühendislik ile ilgileniyor. Yılda yaklaşık 120 kitap yayınlamaktadır.

Üniversite kooperatifi

Coopérative de l’Université Laval böyle kitaplar, ders notları ve bilgisayar gibi, üniversite çapında müşterilere ürünlerin satışı ile uğraşmaktadır.

Atletizm Ve Spor Takımları

Atletizm PEPS kompleksinde gerçekleşir . Laval’ın üniversite spor takımları Rouge-et-Or (Kırmızı ve Altın) olarak adlandırılır. 2020 itibariyle, Laval erkek futbol takımı 10 Vanier Kupası kazandı ve bu nedenle ülkede en çok şampiyonluğu elde etti, ardından Batı Mustangs (7 Vanier Cups).

Neden Kanada Üniversiteleri ?

Eğitim Standartları Yüksek Mi ?

Laval Üniversitesi Sıralaması

Laval üniversitesi, Kanada’nın en iyi 20 üniversitesi arasında yer almaktadır. “Sanat ve Beşeri Bilimler”, “Mühendislik ve Teknoloji”, “Yaşam Bilimleri ve Tıp”, “Doğa Bilimleri”, “Sosyal Bilimler ve Yönetim” gibi alanlarda eğitim konusunda yüksek dereceye sahiptir.Eğitim kurumu, eğitim kalitesi açısından en iyi üniversitelerden biri olarak kabul edilir ve bu kriter için dünya sıralamasında ilk 400 arasında yer almaktadır.

Laval Üniversitesi Kabul Şartları Ve Ücretleri

Laval Üniversitesi kabulü oldukça rekabetçidir. Öğrencilerin başvuruları ve okul tarafından değerlendirilmeleri doğrultusunda gerçekleşmektedir.

Yıllık eğitim maliyetlerini etkileyen birçok faktör vardır. Seçim yapılacak bölüm eğitim maliyetlerini etkileyen en önemli faktördür. Yıllık ortalama 14.000 CAD ile 25.000 CAD arasında eğitim maliyetleri mevcuttur. Kanada üniversiteleri arasındaki iyi seçeneklerden birisidir.

Üniversitenin Altyapısı: Eğitim kurumunun kendi kütüphanesi vardır. Üniversite, öğrencilerine öğrenci yurdu bölgesinde konaklama imkanı sağlar. Laval Üniversitesi, Kanada Üniversiteler ve Kolejler Birliği (AUCC), Milletler Topluluğu Üniversiteleri Birliği (ACU), Onüç Grup (G13), Kanada Frankofon Üniversiteleri Birliği (AUFC), Kanada Üniversiteleri ve Kolejler Birliği gibi çeşitli grup ve derneklerin üyesidir. Arktik (UArctic), Kanada Uluslararası Eğitim Bürosu (CBIE).

 

Sizde Kanada Üniversitelerinde Eğitim Almak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Üniversiteleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.