Refah seviyesi ve yaşam kalitesiyle Kanada, dünyanın en yaşanılabilir ülkeleri arasında yer alıyor. Öğrenciler veya Kanada’ya yerleşmek isteyen bireylerin büyük ihtiyacı konaklama oluyor.

 Kanada evlerinin en konforlu konaklama türü olması, birçok şehirdeki kiraların ekonomik olması ve Kanada ev fiyatlarının çokta yüksek olmaması tercih sebebi oluyor.

 Kanada evlerini yakından tanımak için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. 

Serimizin Diğer Yazıları

Kanada Evleri Özellikleri

Kanadalılar evlerinin görünüşlerini oldukça önemsemektedirler. Aslına bakarsanız aradığınız özelliklerde ev bulmak hiçte zor değildir.

Burada önemli olan en önemli şey bütçenizdir. Dünyanın her noktasında karşımıza çıkan bir kural vardır. Ev şehir merkezine yaklaştıkça, ev kirasında artış gözlemleyebilirsiniz. Aynı kural ev satın alımı içinde geçerlidir.

Dilerseniz Kanada’nın en popüler şehirleri arasında yer alan Toronto’nun ev kiralarıyla başlayalım.

Toronto Ev Kiraları

Kanada denildiğinde ilk akla gelen şehir hiç şüphesiz Toronto’dur. 

  • Ortalama ev kiraları 1000-3000 CAD arasındadır.
  • Birkaç kişi aynı evi paylaşmanız masrafı büyük oranda düşürecektir.
  • Dilerseniz internet üzerinden insanlarla anlaşıp oda kiralayabilirsiniz.
  • Eğer öğrenciyseniz aylık 700-1000
  • CAD arasında sabah kahvaltınız ve akşam yemeğimiz dahil olmak üzere bir ailenin yanında konaklayabilirsiniz. *** Öğrenciler İçin Konaklama  yazımıza bakmayı unutmayın !

 Kanada’da Ev Fiyatları Ne Kadar ?

Ev baktığınız eyalet ve şehir en önemli faktörler arasındadır. Kanada’da 30M’a kadar ev bulmanız mümkündür. Her zaman olduğu gibi bütçeniz en önemli rehberiniz olacaktır.

Eğer Kanada’da daha önce yaşamadıysanız ve ev satın almak istiyorsanız; Emlakçı ile anlaşmadan, evin direk sahibi ile iletişime geçebilirsiniz.

Evin durumu, kullanılabilirliği ve en önemlisi komşu evlerin fiyatlarına göre planlama yapabilirsiniz. Ancak en iyi önerilerden biriside bir aracıyla evi satın almanız olacaktır. Vereceğiniz ufak bir komisyon, istenmeyen bir kaybı engelleyebilir.

Kanada Ucuz Ev Fiyatları

Öncelikle buradaki “Kanada ucuz ev fiyatları” başlığında büyük eyaletlerden bahsetmek gerek. Ortalama 250.000 CAD’a ev satın alabilirsiniz. Alacağınız evin konumu fiyatı etkileyen en önemli faktör olacaktır.

Kanada Ev Modelleri

Televizyondan ve internetten gördüğümüz kadarıyla aklımızda şekillenmiş Kanada ev modelleri bulunmaktadır.

Aslına bakarsanız kalacağınız şehrin konumuna göre konaklayacağınız evin modeli değişiklik göstermektedir. Temel olarak müstakil ve apartman olarak incelememiz mümkündür. Aşağıda birkaç farklı resimle aktarıyor olacağız.

Kanada Öğrenci Evleri

Temel ve en önemli ihtiyaçlarımız arasında yer alana barınmak için Kanada’da birçok seçenek bizi bekliyor. Kanada öğrenci evleri olarak iki farklı gözle bakabiliriz;

Kanada Öğrenci Evleri: Genellikle apartman daireleri kullanılır. Evin kiralandığı eyalet, şehir ve evin konumu fiyatı etkileyen önemli faktörler arasındadır. Bu yüzden ortalama bir rakam vermek dahi mümkün değildir.

Aile Yanında Konaklayanlar İçin Kanada Öğrenci Evleri: Kanadalı bir ailenin yanında bir veya iki öğrencinin konakladığı Kanada öğrenci evleri en sık tercih edilen konaklama yöntemleri arasındadır. Hem ekonomik olması, hemde konforlu olması sağlanılan en büyük avantajdır.

Birçok evde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği konaklama ücretine dahildir. Aynı zamanda çamaşır makinesi ve ütüyü kullanma hakkında sahip olacaksınız.

Kanada’yı Bir Bilene Sorun !

Eğitim, Vize ve Göçmenlik Hakkında Kanada Kültür Merkezinin Alanında Uzman Danışmanlarından  Bilgi Almak İçin Aşağıdaki Bilgi Formunu Doldurun: Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin!