Refah seviyesi ve yaşam kalitesinin yüksek olduğu Kanada, her insanın hayallerini süsleyen bir yaşam sunuyor. Aynı zamanda gelişmiş ve benzersiz eğitim sistemi ülkenin cazibesini arttırıyor.

İnsanların aklına gelen sorulardan biriside “Nasıl Kanada vatandaşı olunur ?” sorusudur.

Nasıl Kanada Vatandaşı Olunur ? Şartlar Nelerdir

Kanada devleti her yıl ülkesine yeni vatandaşları kabul ediyor. Kanada vatandaşı olmanız için birçok farklı yöntem vardır. Dilerseniz orada çalışarak eğitim alabilir, ardından Kanada göçmenlik başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz Türkiye üzerinden uzman danışmanlarla başvurunuzu yapabilirsiniz.

Hangi kategoride başvuru yapacağınız, ne zaman başvuru yapmanız gerektiğiyle alakalı bilgileri merkezimiz üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

**Kanada’da Çalışarak Eğitim AL- Kanada Vatandaşı OL

Nasıl Kanada Vatandaşı Olurum ?

Eğer aile bağınız(Anne, Baba, Eş) yoksa; Önce göçmen olup, ardından vatandaş olma şansınız vardır. Aşağıdaki videoda Kanada göçmenlik başvurusu hakkında bilgi aktarılmıştır.

 Kanada 300.000 Göçmen Alıyor !

Kanada Göçmenlik İle Vatandaşlık Arasındaki Farklar Nedir ?

Aslında bu iki kavram sıklıkla karıştırılmaktadır. Ancak Kanada vatandaşlığı ile göçmenlik arasında çok büyük farklılıklar bulunmamaktadır.

 Kanada Kültür Merkezi Genel Müdürü İsmail İNCE, Kanada göçmenliği ile Kanada vatandaşlığı arasındaki farkları aktarıyor. 

 Kanada vatandaşlığı, Kanada göçmenlik programlarıyla alakalı bilgi almak için Türkiye’nin Kanada’ya özgü ilk ve tek organizasyonu olan Kanada Kültür Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.